Кулеба відповів на статтю The Washington Post про "тиск США на Зеленського"
Сигнали, які Україна отримує від США після рішень РНБО, діаметрально протилежні припущенням американських і українських журналістів, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, коментуючи статтю видання The Washington Post про те, що розмова глави Білого дому Джо Байдена і президента України Володимира Зеленського досі не відбулася через слабку боротьбу з корупцією. Про це Кулеба сказав у коментарі "Українській правді".
Кулеба зазначив, що редакція газети "має право на власний погляд, з огляду на підвищений інтерес до бесіди лідерів двох країн". Водночас міністр вважає помилковим зводити відносини США і України до "однієї розмови".
"Факти свідчать про планомірний розвиток діалогу України та США... Є абсолютно змістовна і широка розмова між нашими країнами з усього спектру питань", – заявив міністр.
На його думку, після низки останніх рішень Ради національної безпеки і оборони Зеленського неможливо звинуватити в "нерішучості щодо боротьби з корупцією, олігархами і російським впливом – лише за останній місяць він зробив кроки, про які в попередні роки навіть не наважувалися говорити".
Глава МЗС зазначив, що після ухвалення цих рішень зі США надходять сигнали, "діаметрально протилежні припущенням американських і українських журналістів".
"Наші партнери вважають їх довгоочікуваними кроками, які демонструють відданість керівництва України реформам. Тому немає сенсу вимагати від України чогось, що вона вже робить у власних інтересах без будь-яких зовнішніх порад", – заявив Кулеба.
Американське видання The Washington Post 13 березня опублікувало матеріал, у якому йдеться про те, що адміністрація нового президента США відкладає його телефонну розмову із Зеленським, тому що очікує від нього більших зусиль у боротьбі з корупцією.
Видання переконане, що нова адміністрація США намагається спонукати Зеленського "боротися з повальною корупцією в його власній країні, що життєво важливо для стабілізації її економіки та збереження її тендітної незалежності від Росії".
Байден вступив на посаду президента 20 січня. Свою першу телефонну розмову на цій посаді він провів із прем'єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.
За тиждень після вступу на посаду він також провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним.
З українським лідером Байден після інавгурації жодного разу не говорив, але вже неодноразово висловлював свою підтримку суверенітету і територіальної цілісності України, зокрема в розмові з Путіним і на Мюнхенській конференції.
23 лютого Кулеба заявив, що телефонну розмову між Байденом і Зеленським уже готують.
3 березня Зеленський спростував припущення журналістів, що відсутність особистого контакту з Байденом пов'язана з напруженням у відносинах між двома країнами.