Курков: Кремль не має монополії на російську мову, як Париж – на французьку. Небезпечно з політичної точки зору робити вигляд, що не існує російськомовних громадян України G

Курков: Із російською мовою відбувається те саме, що сталося із французькою 150 років тому
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Український письменник Андрій Курков у інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман зазначив, що російській мові в Україні не потрібен особливий статус, потрібно просто визнати її частиною української мовної культури.

Російська мова в Україні є українською культурною власністю. Таку думку висловив український письменник Андрій Курков у ефірі програми "БАЦМАН" на телеканалі "112 Україна".

"Москва, Кремль і Росія не мають монополії на російську мову, як Париж не має монополії на французьку. З російською мовою відбувається те саме, що сталося із французькою 150 років тому, коли з'явилася франкофонія і французька культура перестала бути єдиною культурою французькою мовою: виникли Бельгія, Квебек (переважно франкомовна провінція в Канаді. – "ГОРДОН"), африканські країни, які вийшли з-під французької колоніальної лапи. Вони залишили собі французьку мову як інструмент культури", – сказав він.

За словами Куркова, у кожній країні, де використовують російську мову, вона обслуговує власну культуру.

"Тому робити вигляд, що мова – це порожня пляшка, яку можна піти здати, отримати, як раніше, натомість 12 або 15 копійок, і забути про неї – не вийде. Це навіть небезпечно з політичної точки зору: робити вигляд, що не існує російськомовних [громадян України] – давати їм карт-бланш на політичне рішення під час будь-яких виборів. Тобто що більше когось ігнорують, то більше він робитиме навпаки", – зазначив письменник.

Він додав, що в Україні російською мовою менше говорять етнічні росіяни, а більше – представники інших національностей.

"Тому говорити про статус [української мови] абсолютно не має сенсу – це відразу переходить у бійку. Але російській мові не потрібен ніякий особливий статус, потрібно просто визнати її частиною української мовної культури", – додав Курков.

Курков: Якщо ми порахуємо кількість виборців, які називають російську мову рідною, побачимо, що Україна легко може хитнутися назад, і це буде своєрідною помстою. Читайте повну версію інтерв'ю

У січні Курков запропонував сформувати "пантеон російськомовної еліти України – політиків, істориків, археологів, письменників і поетів".