Квіташвілі: Якби запропонували мільйон доларів на місяць, я б узяв, чесно кажучи G

Квіташвілі: Я й не знав, що коштую мільйон доларів на місяць
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Екс-міністр охорони здоров'я Грузії Олександр Квіташвілі в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив, що хабара $1 млн на місяць в Україні йому не пропонували.

Екс-міністр охорони здоров'я України Олександр Квіташвілі в ефірі авторської програми засновника інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона на каналі "112 Україна" заявив, що якби йому запропонували $1 млн на місяць, він би взяв.

"Один із генералів СБУ сказав мені, що в перший же день після вашого призначення міністром охорони здоров'я України до вас прийшла якась людина і запропонувала вам мільйон доларів щомісяця. Було таке?" – запитав журналіст.

Квіташвілі відповів, що не було.

"Ні, проте якби запропонували, я б узяв, чесно кажучи. Я і не знав, що коштую мільйон доларів на місяць... Ви знаєте... Якщо можна прибрати людину за 10 тис. баксів, то витрачати на неї $1 млн – неправильний підхід", – заявив екс-міністр.

Він зазначив, що з ним трапилася інша історія.

"Я цього ще не розповідав. Я любив ходити в Кабмін пішки, через Маріїнський парк, і одного разу до мене підійшла людина з такою пропозицією: "Потрібно звільнити всіх головних лікарів, а потім їх перепризначити, і кожен щось принесе". Я подумав, її підіслав хтось", – додав Квіташвілі.

Квіташвілі: Гарний хірург у Грузії має зарплату 1520 тисяч доларів на місяць і більше. Читайте повну версію інтерв'ю

Квіташвілі було призначено міністром охорони здоров'я України у грудні 2014 року. До цього він обіймав посаду ректора Тбіліського університету (20102013) і міністра охорони здоров'я, праці та соціального захисту Грузії (20082010).

За нього в Україні почали закупівлі ліків через міжнародні організації (ЮНІСЕФ, ПРООН і Crown Agents) і було підготовлено реформаторський пакет законопроектів, якого Верховна Рада так і не підтримала. Перший заступник Квіташвілі Олександра Павленко зазначала, що провести реформи "через такий популістський орган, як парламент", найчастіше не вдається.

У 2015 році комісія з 28 осіб, включно з 15 нардепами, провела службове розслідування і визнала дії Квіташвілі на посаді міністра неефективними. У відповідь він звинувачував депутатів у корупції та лобіюванні чужих інтересів.

Квіташвілі подав у відставку влітку 2015 року, але парламент її не прийняв, тому він пішов разом із Яценюком у квітні 2016-го. Після звільнення Квіташвілі заявляв, що не має наміру відмовлятися від українського громадянства і покидати Україну.