Лібанова: Уповільнення міграції може статися тоді, коли зарплата українців становитиме 70–75% від польського рівня
Міграція завжди була дуже важливим чинником на українському ринку праці, наголосила директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, заслужений економіст України Елла Лібанова.
Міграція з України може сповільнитися, коли зарплати в країні становитиму 70–75% від польського рівня, сказала директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, заслужений економіст України Елла Лібанова в інтерв'ю "Радіо Свобода".
"Зараз за паритетом купівельної спроможності в Україні середня зарплата близько $700, у Польщі – $2200. Уповільнення міграції може статися тоді, коли зарплата українців становитиме 70–75% від польського рівня. Якщо буде співставна зарплата, то не будуть так їхати", – зазначила вона.
Демограф додала, що міграція завжди була дуже важливим чинником на українському ринку праці.
"До речі, за радянських часів теж. Українці доволі мобільні, дуже кваліфіковані", – сказала вона.
Лібанова наголосила, що місце українців, які виїхали, займуть азіати.
"Тут нічого ксенофобського абсолютно немає. Це буде абсолютно інший етнос, з іншою культурою, з іншою релігією. Не факт, що наші люди готові до життя в поліетнічному етносі. Ми не поліетнічна нація. Ми моноетнічна нація. Для них (азіатів. – "ГОРДОН") тут буде спокійніше, ніж у Росії", – зазначила демограф.
За її словами, Росія звикла жити в поліетнічному середовищі, але там дуже серйозні ксенофобські настрої.
У червні 2016 року директор консульського департаменту Міністерства закордонних справ України Андрій Сибіга заявив, що за межами України легально перебуває приблизно 5 млн українців, і ця кількість зростає.
Після набуття чинності безвізового режиму з Євросоюзом в Україні зменшилася кількість охочих працевлаштуватися, повідомив 28 грудня минулого року міністр соціальної політики Андрій Рева. Віце-прем'єр-міністр України Геннадій Зубко назвав трудову міграцію однією з найбільших загроз для держави після військової агресії.
Згідно з даними дослідження громадської думки, яке провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення ZN.UA із 21 листопада до 15 грудня 2017 року, майже кожен третій громадянин України замислювався про еміграцію, кожен четвертий – не вірить, що Україна стане на ноги як незалежна держава.
За даними Держстату, минулого року найбільше українців виїжджало в Польщу – 9 990 978.