Лієва звільнили з Міноборони України за його заявою. У відомстві наголосили, що жодних підтверджень його "російського паспорта" немає
"Станом на 2 лютого 2023 року Лієва Олександра Сергійовича звільнено з Міноборони за власним бажанням", – ідеться в повідомленні.
"У зв'язку з відомостями, що поширюються у ЗМІ", у міністерстві також заявили про те, що немає жодних фактів, які підтверджують наявність у Лієва паспорта РФ.
У Міноборони нагадали, що на етапі працевлаштування в міністерство та протягом роботи в оборонному відомстві Лієв проходив відповідні перевірки. Окрім того, СБУ перевіряла Лієва в порядку, який діє під час особливого періоду, щодо доступу до державної таємниці.
"Жодних заперечень від СБУ отримано не було. Будь-яких фактів, які б підтверджували наявність в Олександра Лієва іншого громадянства, крім українського, до Міноборони не надавалося", – заявили в міністерстві.
У Міноборони наголосили, що після появи у ЗМІ публікацій, які стосуються попередньої діяльності Лієва та його заяв періоду 2014 року, ще в листопаді 2022 року міністр оборони Олексій Резніков з ініціативи самого Лієва звернувся до СБУ з проханням провести додаткову перевірку посадовця за допомогою поліграфа.
Контекст:
31 січня претензії до Лієва висунув голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін. Він, зокрема, заявив про "російську приналежність" Лієва і висловив думку, що "висновок має бути виключно кадровим" і "стосуватися цей висновок має безпосередньо міністра".
"Блокував доступ ЗСУ до наших маяків, закликав "почути Крим", підтримував "референдум", а відтак і окупацію півострова. Усе це про людину, яку Резніков із літа призначив підписувати збройові контракти Міноборони. Як вам таке?" – написав Шабунін.
Лієв назвав нісенітницею звинувачення у "проросійськості" і підкреслив, що в період із 2014-го до 2022 року чотири рази успішно проходив спецперевірки з допуску до держтаємниці. Він розповів, що з перших днів вторгнення РФ захищав Київ, а в березні та квітні "організував і доставив 14 тис. тонн зброї в зони бойових дій".
1 лютого Лієв повідомив, що подав заяву про звільнення.
2 лютого "Українська правда", посилаючись на джерела в українській розвідці, заявила, що Лієв нібито має російський паспорт, виданий 2019 року. Видання опублікувало (а пізніше видалило) фото "документа", який за низкою ознак є підробкою. Сам Лієв також заявив, що інформація про паспорт – фейк. "Російського паспорта в мене ніколи не було, бути не могло і, звичайно, немає", – сказав він.
3 лютого "Українська правда" перепросила в читачів і Лієва. "Інформація про російський паспорт Олександра Лієва не отримала підтвердження і не відповідає дійсності", – визнало видання.