Ляшко залишив у МОЗ трьох заступників Степанова, щоб "зберегти інституційну пам'ять"
"Перше, Ірина Садов'як залишається і працює 100 днів за певними індикаторами, заступниця по регіональній політиці Ірина Микичак куруватиме будівництво за типовими проєктами зі Світовим банком. Третій заступник, який залишається, – заступник міністра з цифрової трансформації Ярослав Кучер", – зазначив глава МОЗ.
Водночас ідуть з посади заступників Світлана Шаталова і заступник міністра з питань євроінтеграції Ігор Іващенко.
Ляшко пояснив, що залишає трьох заступників Степанова, щоб зберегти інституційну пам'ять і не переривати повністю процес роботи, зазначає "Українська правда".
Кандидатури ще двох заступників Ляшко подав на затвердження Кабміну: виконувача обов'язків голови Центру громадського здоров'я Ігоря Кузіна – на посаду головного державного санітарного лікаря, а з економічного блоку – Петра Ємця, директора департаменту МОЗ із фінансово-економічних питань.
Кандидатуру ще одного заступника з питань фармацевтичної галузі Ляшко обіцяв відрекомендувати 31 травня.
Контекст:
Верховна Рада проголосувала за звільнення Степанова з посади міністра охорони здоров'я 18 травня. Він обіймав цю посаду із 30 березня 2020 року. У Верховній Раді кілька разів ініціювали збирання підписів за його відставку.
Основною причиною відставки Степанова глава уряду Денис Шмигаль називав незадовільні темпи вакцинації проти COVID-19, а також ситуацію з постачанням вакцин.
Призначений 20 травня міністром охорони здоров'я Ляшко пообіцяв, що до кінця 2021 року всі охочі у країні зможуть вакцинуватися проти коронавірусу. Водночас протягом літа щеплення "як мінімум" і "гарантовано" зроблять 5 млн українців, прогнозує він.
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу Oxford/AstraZeneca (Covishield і AstraZeneca-SKBio), Pfizer/BioNTech (Comirnaty) і Sinovac Biotech (CoronaVac).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. В Україну завезли приблизно 3,5 млн доз вакцин від Oxford/AstraZeneca, Pfizer/BioNTech і Sinovac Biotech. Остання партія вакцини, яка надійшла в Україну, – 500 тис. доз китайського препарату CoronaVac.
Від початку кампанії з імунізації проти COVID-19 одну дозу вакцини ввели понад 1 млн осіб, дві дози – 123 964. Усього зроблено 1,13 млн щеплень.
Згідно з календарним планом на 2021 рік, першими безоплатно вакцинують медиків, що працюють із хворими на COVID-19, і військовослужбовців зі складу операції Об'єднаних сил. До листопада хочуть щепити інших медиків, працівників сфер держбезпеки та освіти, а також людей віком понад 60 років.