Логвинський заперечує свою причетність до справ, які розслідують НАБУ і САП
За інформацією українських ЗМІ, директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник звинуватив керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького у втручанні в розслідування низки справ, які стосувалися, зокрема, парламентарія від "Народного фронту" Георгія Логвинського. Нардеп заявив, що у справах НАБУ і САП не фігурує.
Народний депутат від "Народного фронту" Георгій Логвинський сказав журналістам у кулуарах Верховної Ради, що у справах, які розслідують Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) і Національне антикорупційне бюро України (НАБУ), він не фігурує, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".
"Мені дуже дивно, що фігурую я як "справа Логвинського". Немає жодної справи Логвинського ні в НАБУ, ні в САП. Є справи, у яких свідками проходять адвокати, із якими я працював, або мої помічники", – зазначив він.
Логвинський припускає, що комусь вигідно маніпулювати записами розмов, які відбувалися в кабінеті глави САП Назара Холодницького.
Нардеп сказав, що говорив з антикорупційним прокурором хвилин 15–20, "а вирізка – 6–10 секунд, немає початку, немає кінця". За словами Логвинського, вони обговорювали офіційний лист правозахисників Холодницькому про порушення, яких припускаються співробітники НАБУ і САП.
3 квітня українські ЗМІ повідомили, що директор НАБУ Артем Ситник звинуватив Холодницького у втручанні в розслідування низки справ, які стосувалися, зокрема, Логвинського. Глава САП нібито запевняв парламентарія, що "повністю контролює ситуацію" у справах, які розслідує НАБУ щодо нардепа. Також Холодницький переконував прокурора Сергія Козачину в безперспективності зазначених справ, повідомила "Українська правда".
"Громадське" пише, що детективи НАБУ розслідують три кримінальні справи, у яких фігурує Логвинський. У першій ідеться про присвоєння майна на 40 млн грн у засновників ТОВ "Бельведер Україна". Друга справа стосується помічників нардепа, які можуть бути причетними до заволодіння активами ВАТ "Банк Столиця", третя – компанії "Золотий мандарин", яку слідчі пов'язують із Логвинським.
21 березня "Українська правда" повідомила про прослуховування НАБУ в кабінеті Холодницького. Тоді глава САП заявив, що це провокація, і запевнив, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Зі свого боку директор НАБУ Ситник, коментуючи ситуацію, висловив думку, що "журналісти пишуть таке, що, чесно кажучи, фантастичний роман просто відпочиває".
24 березня генпрокурор України Юрій Луценко поінформував, що прослуховування глави САП санкціонував суд. 28 березня джерело "Українських новин" у ГПУ повідомило, що Холодницького можуть заарештувати. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган назвала це "чутками, які немає сенсу коментувати".
29 березня Ситник підтвердив, що НАБУ проводить розслідування щодо Холодницького, зазначивши, що його відомство співпрацює з Генеральною прокуратурою.
30 березня Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) скарги щодо проступків Холодницького. Генпрокурор попросив комісію розглянути питання про звільнення глави САП. Цього самого дня в ГПУ повідомили, що у Холодницького мали взяти зразок голосу, але він не з'явився на допит.
3 квітня Холодницький прийшов на допит у ГПУ і заявив, що відмовився брати участь у слідчих діях, оскільки наполягає на зміні слідчих і прокурорів у провадженні. Він додав, що негласні дії щодо нього почали на підставі статті про хабарництво.
Голова КДКП Віталій Грушковський повідомляв, що комісія може розпочати розгляд скарги Луценка на Холодницького як мінімум за місяць.
Сьогодні НАБУ опублікувало фрагменти записів із кабінету Холодницького.