Тука: За офіційними даними, у нас півтора мільйона переселенців. Думаю, ця цифра завищена приблизно удвічі
Заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій, колишній голова Луганської облдержадміністрації Георгій Тука розповів в інтерв'ю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман, що дані про кількість переселенців із ОРДЛО сильно спотворені.
Уряд України змусив жителів окупованих районів Донбасу реєструватися переселенцями заради отримання пенсії. Про це сказав заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, колишній голова Луганської облдержадміністрації, волонтер Георгій Тука розповів в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна".
"За офіційними даними, у нас півтора мільйонів переселенців. Повторюю, за офіційними. Я вважаю цю цифру такою, що не відповідає дійсності. Думаю, ця цифра завищена приблизно удвічі", – розповів він.
Тука зазначив, що у 2014 році рішення про припинення виплат пенсій на неконтрольованій території було абсолютно правильним, однак влада зробила обов'язковою умовою отримання пенсій реєстрацію переселенцем.
"Людина, навіть не будучи переселенцем, приїжджає, реєструється як переселенець, повертається додому, а потім раз на місяць, раз на два–три місяці приїжджає й отримує пенсію. Потім ми почали (на мою думку, не зовсім справедливо) принижувати цих людей, розповідаючи, що це – "пенсійний туризм". Тому що ми самі – як уряд, як країна – змусили їх до цього", – заявив він.
На думку заступника міністра, як наслідок, влада отримала спотворені дані про кількість переселенців.
"У Донецькій області зареєстровано 720 тисяч [внутрішньо переміщених осіб]. Хто-небудь бачив, щоб у Донецькій області з'явився Кривий Ріг чи Одеса? Плюс до всього, стали проявлятися, на мою думку, дуже паскудні якості всієї нашої системи. Я маю на увазі низову корупцію", – підкреслив Тука.
Він розповів, що постійно отримує фотографії оголошень із окупованих територій, на яких місцевим жителям пропонують зареєструватися у статусі тимчасово переміщених осіб, не виїжджаючи на підконтрольну Києву територію.
"Повно таких оголошень по всій окупованій території! Плюс до цього: ми ввели так звану процедуру верифікації. Працівники соцслужб із певною періодичністю ходять по домівках і перевіряють, чи є ти там, де зареєстрований. По-перше, це просто морально принизливо, а по-друге, навіть за всіх оптимістичних розрахунків працівники соцслужб фізично не в змозі (готовий це стверджувати) перевірити всіх цих людей", – підсумував заступник міністра.
Тука: Як людина, що звикла відповідати за свої слова, я не закликаю людей із "ЛДНР" їхати сюди. Ні житла, ні роботи, ні підтримки від держави. Читайте повний текст інтерв'ю
Кількість тимчасово переміщених осіб в Україні становить, за даними ООН, 1,6 млн осіб. За даними Міністерства соціальної політики України станом на 16 квітня, в Україні було зареєстровано майже 1,5 млн переселенців.