Тука: За провезення однієї фури із сигаретами через блокпост платять $25 тисяч G

Тука: До формування нашого міністерства у переліку дозволених товарів не було чаю і кави
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Необхідно дозволити приватним особам вільне переміщення вантажів на Донбасі, заявив у інтерв'ю головному редакторові видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Заступник міністра у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб, колишній голова Луганської облдержадміністрації Георгій Тука розповів у авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна", що за провезення контрабандою однієї фури із сигаретами через блокпост на Донбасі платять $25 тис.

"Будь-яка контрабанда передусім має економічне підґрунтя. Якщо економічного підґрунтя немає, то й контрабанди як такої немає... Я думаю, треба дозволити приватним особам вільне переміщення вантажів", – заявив Тука.

За його словами, Міністерство у справах тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб уже надіслало відповідне подання в Міноборони.

"На сьогодні перелік товарів, дозволених до перевезення, формують саме як перелік дозволених товарів. Коли його ухвалювали у 2014 році, деякі пункти пропустили (я це прекрасно розумію, посадовці – теж живі люди). Наприклад, до формування нашого міністерства (це був перший наказ міністра) у переліку дозволених товарів не було чаю і кави. Парадокс, явна дурість, але втім це було формальною підставою для хлопців, які стояли на блокпостах, або відбирати ці продукти харчування, або не дозволяти [провозити ці товари], або дозволяти за "спасибі"... Один із найприбутковіших видів бізнесу – це сигарети. З того боку везуть сигарети, які виробляють на донецькій фабриці "Хамадей". За фуру платять $25 тисяч", – заявив Тука.

Він уточнив, що йдеться про ввезення сигарет в Україну.

"Відкрили зараз (не хочу називати де, тому що це інформація для розвідки і контррозвідки) ще один підпільний цех із виробництва контрафактних сигарет. Ми у 2015 році в групах із боротьби з контрабандою бачили, як "блукаючий танк" вистрілив і спалив каміон (вантажівку. – "ГОРДОН"). Цей каміон був заповнений обладнанням для виробництва сигарет і масою ящиків із заготівлями для пачок. Я сам палю із 80-го року, але назв, які там були, я не бачив і не чув. Потім я звернув увагу, що назви "стилізовано" під відомі бренди. Наприклад, не Camel, а Camal, не Parliament, а Parliamement", – продовжив Тука.

Тука: Як людина, що звикла відповідати за свої слова, я не закликаю людей із "ЛДНР" їхати сюди. Ні житла, ні роботи, ні підтримки від держави. Читайте повний текст інтерв'ю

26 грудня 2016 року ветерани добровольчих батальйонів і волонтери оголосили про початок товарної блокади окупованих районів сходу України через те, що їхню вимогу про звільнення заручників не виконано.

15 березня 2017 року президент України Петро Порошенко запропонував РНБО ухвалити рішення про тимчасове повне зупинення транспортного сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей, крім гуманітарних вантажів. Цю ініціативу підтримала РНБО, яка доручила правоохоронцям невідкладно припинити переміщення вантажів залізничними та автомобільними шляхами. Рішення про перекриття сполучення з окупованими територіями Донецької та Луганської областей не стосується громадян та їхнього особистого майна, уточнив глава Міністерства внутрішніх справ Арсен Аваков.

16 березня 2017 року Порошенко ввів у дію рішення РНБО про припинення вантажоперевезень через лінію розмежування на Донбасі.

За словами посла ЄС в Україні Хюга Мінгареллі, представництво Європейського союзу в Україні здивоване рішенням РНБО про заборону вантажоперевезень через лінію розмежування на Донбасі.