Луценко – депутатам: Заплатіть податки – 18% за те, щоб спати спокійно та пишатися багатою Україною
Питання у Держфіскальної служби та Генпрокуратури є до депутатів з усіх без винятку фракцій парламенту, заявив генпрокурор Юрій Луценко.
Депутати всіх без винятку фракцій є у списку тих, до кого є запитання у Держфіскальної служби за результатами перевірки електронних декларацій. Про це заявив генпрокурор Луценко під час презентації свого звіту за результатами першого року роботи на посаді 24 травня у Верховній Раді, повідомляє кореспондент "ГОРДОН".
"Не потрібно ніяких криків, ніяких звинувачень. Або поясніть податковій походження грошей, або заплатіть податки – 18% за те, щоб спати спокійно та пишатися багатою Україною. І ще одне. Якщо хочете їздити на броньованих "кубиках", під охороною, жити в такому будинку, як у Клюєва (екс-глава Адміністрації Президента Андрій Клюєв, його розшукують за підозрою в причетності до вбивств на Майдані та привласненні коштів в особливо великих розмірах. – "ГОРДОН"), – просто заплатіть за це податки. Я ж не проти! Я тільки проти того, щоб це робилося без оподаткування. Я ще раз кажу: стаття 212 є особливою, сплата податків закриває її. Почнімо процес звідси, із Верховної Ради, Кабінету Міністрів України, Адміністрації Президента України, Генеральної прокуратури й особисто генпрокурора. І нарешті ми покажемо людям, що в цій країні є відповідальність. Передусім влади", – заявив Луценко.
За словами генпрокурора, перевірено дані всіх нардепів, які задекларували понад $100 тис. готівкою. 35 депутатів уже пройшли таку перевірку, і вони "можуть спати спокійно", зазначив він. За кількома десятками осіб перевірка ще триває, і якщо буде знайдено порушення, то ГПУ буде змушена звернутися до парламенту по зняття депутатської недоторканності.
Уведення електронного декларування було однією з вимог Європейського союзу для реалізації безвізового режиму з Україною. 30 жовтня 2016 року завершився перший етап подання е-декларацій українськими чиновниками, із 1 січня до 1 квітня 2017 року відбувався другий.
У січні в ГПУ повідомляли, що під час оброблення електронних декларацій народних депутатів установлено факти невідповідності між задекларованими коштами й офіційними доходами декларантів, із яких сплачено податки та обов'язкові платежі відповідно до вимог Податкового кодексу України. Мова йшла про перевірку 29 народних депутатів.