Луценко: Якщо іноземець живе в Україні, це нормально. Але якщо він навіть неправильно перейшов дорогу, то його повинні депортувати
Інцидент за участю нардепа від Блоку Петра Порошенка Мустафи Найєма засвідчив, що необхідно посилити міграційне законодавство, заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко.
Учасники бійки з нардепом від Блоку Петра Порошенка Мустафою Найємом не є громадянами України, і цей інцидент засвідчив необхідність змін у роботі Державної міграційної служби. Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко на форумі "Острог Forum – 2018" у Національному університеті "Острозька академія" у Рівненській області, передає кореспондент "ГОРДОН".
"Учасники цієї бійки – це люди без українського громадянства, які хочуть його набути, постійно скоюючи якісь хуліганські вчинки... І законодавство, і практика мають бути підкореговані. Таких людей мають негайно депортувати за першої ознаки навіть не кримінальних, а звичайних адміністративних правопорушень. Тож якщо іноземець живе в Україні, то це нормально. Але якщо він навіть неправильно перейшов дорогу, його повинні депортувати. Вибачте. Але той, хто хоче стати українським громадянином, не повинен порушувати жодних українських законів", – заявив Луценко.
Інцидент за участю Найєма стався увечері 30 квітня в центрі Києва. Депутат стверджує, що не поступився дорогою автомобілю Mercedes Gelandewagen, який порушував правила дорожнього руху, і викликав поліцію. Друзі водія побили політика. Найєму зламали щелепу, він перебуває в лікарні.
2 травня Шевченківський райсуд Києва призначив нічний домашній арешт двом учасникам бійки, ще одного відправив під цілодобовий домашній арешт. Як повідомили виданню "Кавказ.Реалии" у прес-службі МВС України, усі троє – чеченці за національністю, уродженці України, але у двох із них російське громадянство, а в одного – українське.
За інформацією МВС України, четвертий учасник бійки – Магомед-Амін Саїтов – відразу після інциденту купив в інтернеті квиток на літак і вилетів із Києва в Баку. Удару Найєму в обличчя, за попередніми даними, завдав саме він. Саїтова затримували в Азербайджані, але пізніше відпустили під особисте зобов'язання. Генпрокуратура України звернулася до азербайджанських колег із проханням про екстрадицію підозрюваного.
П'ятого учасника конфлікту поліція розшукує.