Луценко: Методи роботи Холодницького не витримують критики з погляду закону і кодексу етики

Луценко: Ми вважаємо, що в переданих до КДКП матеріалах є склад дисциплінарних порушень, за якими Холодницького можна звільнити
Фото: EPA

Прослуховування зафіксувало в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назара Холодницького слова і дії, після яких він не може обіймати цю посаду, вважає генпрокурор Юрій Луценко.

Генпрокурор України Юрій Луценко вважає, що керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури України Назар Холодницький повинен піти у відставку. Про це глава ГПУ сказав у інтерв'ю виданню "Цензор.НЕТ", яке вийшло 5 квітня.

"Я думаю, доречним буде процитувати слова пана Ситника (директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник. – "ГОРДОН") з його недавнього інтерв'ю. Він сказав: усі законодавчі ризики, які виникають у зв'язку із законодавчою проблемою "виконувач обов'язків" САП, дрібні порівняно з тим, щоб продовжувати працювати з нинішнім главою САП. Тобто методи роботи Холодницького не витримують критики з погляду закону і кодексу етики. У кабінеті Холодницького зафіксовано слова і дії, після яких, на мою думку, він більше там працювати не може", – сказав Луценко.

Він зазначив, що разом із Ситником передав матеріали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів.

"Ми вважаємо, що в них є склад дисциплінарних порушень, за якими можливо звільнити його з посади. Комісія ухвалить рішення на відкритому засіданні", – сказав генпрокурор.

21 березня "Українська правда" повідомила про прослуховування НАБУ в кабінеті Холодницького. Тоді глава САП заявив, що це провокація, і запевнив, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Зі свого боку директор НАБУ Артем Ситник, коментуючи ситуацію, висловив думку, що "журналісти пишуть таке, що, чесно кажучи, фантастичний роман просто відпочиває".

24 березня генпрокурор України Юрій Луценко поінформував, що прослуховування глави САП було санкціоновано судом. 28 березня джерело "Українських новин" у ГПУ повідомило, що Холодницького можуть заарештувати. Прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган назвала це "чутками, які немає сенсу коментувати".

29 березня Ситник підтвердив, що НАБУ проводить розслідування щодо Холодницького, зазначивши, що його відомство співпрацює з Генеральною прокуратурою.

30 березня Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги щодо проступків Холодницького. Генпрокурор попросив комісію розглянути питання про звільнення глави САП. Цього самого дня у ГПУ повідомили, що у Холодницького мали взяти зразок голосу, але він не з'явився.

3 квітня Холодницький прийшов на допит у ГПУ і заявив, що відмовився брати участь у слідчих діях, оскільки наполягає на зміні слідчих і прокурорів у провадженні. Він додав, що негласні дії щодо нього почали на підставі статті про хабарництво.

Голова КДКП Віталій Грушковський повідомляв, що комісія може розпочати розгляд скарги Луценка на Холодницького як мінімум через місяць.

4 квітня НАБУ опублікувало фрагменти записів із кабінету Холодницького.