Луценко розповів, чому він погано спав одразу після відставки з посади генпрокурора

Обмін із бойовиками відбувся у грудні 2019 року
Фото: president.gov.ua
Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив "Цензор.НЕТ" в інтерв'ю, опублікованому 14 грудня, що одразу після відставки мав поганий сон.

Він зазначив, що "вважав помилкою" та "серпом по одному місцю" передавання бойовикам Донбасу в межах обміну утримуваними особами колишніх беркутівців.

"Після п'ятирічного процесу ми фактично були за пів кроку до судового вироку. І могли отримати нарешті відповідь на питання, хто були виконавці вбивств на Майданах. Нехай не всіх, але... А далі було пів кроку до того, хто віддав їм накази. Розумієте, без виконавців знайти організатора, а тим більше замовників – це дуже складна історія. На той момент уже лежала повністю готова справа по тих, хто був організаторами", – пояснив Луценко.

За словами ексгенпрокурора, справа "не пішла до суду тільки тому, що на той момент не було заочного засудження".

"Зараз воно з'явилося. І моя справа без жодного зміненого рядка пішла зараз до суду. Мені вже зараз нормально спиться. Це була єдина проблема, чому я після відставки спав погано. Тому що у мене не було в суді справи про розстріли на Майдані. Тепер вона є. Фактично я вважаю, що ми все, що могли, зробили", – заявив Луценко.

Він був генпрокурором України з травня 2016 року до серпня 2019-го.

Контекст:

21 листопада 2013 року в Києві через відмову уряду підписати Угоду про асоціацію з Євросоюзом розпочався мітинг на Майдані, який після побиття студентів, що вийшли на площу студентів, переріс у масові протести по всій країні. Протестувальникам протистояли правоохоронні органи та найняті владою озброєні бандити (тітушки).

Закінчився Євромайдан наприкінці лютого 2014 року втечею тодішнього президента Віктора Януковича до Росії.

За словами п'ятого президента Петра Порошенка, унаслідок трагічних подій 1820 лютого 2014 року загинуло 107 людей.

29 грудня 2019 року в межах обміну Україна передала ОРДЛО 124 осіб, зокрема п'ятьох ексберкутівців: Сергія Зінченка, Павла Аброськіна, Сергія Тамтуру, Олександра Маринченка та Олега Янішевського. Увечері 28 грудня суд відпустив колишніх беркутівців під особисте зобов'язання (Зінченко, Янішевський та Аброськін перебували під вартою, Тамтура – під нічним домашнім арештом, а Маринченко – під цілодобовим домашнім арештом). Зінченка, Аброськіна та Янішевського передали бойовикам "ДНР", а Маринченка і Тамтуру – бойовикам "ЛНР".