Луценко заявив, що комісія з розслідування вбивства Гандзюк не допомагає слідству
Тимчасові комісії при Верховній Раді мають створювати після завершення досудового розслідування, вважає глава Генпрокуратури України Юрій Луценко. Він зазначив, що робота тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування вбивства співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів не допомагає слідству, а лише імітує бурхливу діяльність.
Діяльність нардепа від Блоку Петра Порошенка Мустафи Найєма в тимчасовій слідчій комісії Верховної Ради з розслідування вбивства співробітниці Херсонської міськради Катерини Гандзюк і нападів на активістів ніяк не допомагає слідству. Про це 6 лютого на засіданні комітету Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Під час засідання Найєм уточнив у генпрокурора, чи планує Генпрокуратура оголосити про підозру замовникам убивства Гандзюк і коли це може статися. У відповідь на це Луценко зазначив, що не буде відповідати на це запитання, оскільки це може стати сигналом для підозрюваних.
"Ваша діяльність у ТСК не допомагає слідству. І ваше сьогоднішнє запитання фактично попереджає тих, хто знає за собою гріх, про можливі наші наступні кроки. Відповідати не буду. Скажу лише одне, що на відміну від піар-шоу, яке влаштували навколо загибелі [правозахисниці Ірини] Ноздровської, а тепер і Гандзюк, прокуратура і там, і там доб'ється результату", – заявив генпрокурор.
Луценко додав, що покарають не тільки замовників убивства активістки, але й тих, хто попереджав їх про початок розслідування, після чого вони покинули країну.
"Заяви про те, що тисячі інших винні у смерті [Гандзюк], є не тільки моральним гріхом, але й можуть привести до кримінальної відповідальності. Закликаю припинити це робити... Вважаю, що такі тимчасові комісії має бути створено після того, як буде завершено досудове розслідування", – сказав він.
Також Луценко звинуватив ТСК "в імітації бурхливої діяльності".
31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою в Херсоні. 4 листопада вона померла в одній із київських лікарень.
Комісію з розслідування нападів на активістів Верховна Рада створила 6 листопада. Її очолив Береза, до складу увійшли нардепи від Блоку Петра Порошенка Юрій Буглак, Валерій Карпунцов, Мустафа Найєм, Максим Саврасов, Василь Яніцький, депутати від "Народного фронту" Ігор Алексєєв, Сергій Висоцький, Антон Геращенко, парламентарії від Опозиційного блоку Юрій Павленко і Дмитро Шпенов, депутат від "Самопомочі" Олена Сотник, нардеп від "Батьківщини" Ігор Луценко, депутат із групи "Партія "Відродження" Андрій Шипко, нардеп із групи "Воля народу" Євген Рибчинський, перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко і позафракційний нардеп Остап Єднак.
У грудні генпрокурор Юрій Луценко назвав кримінального авторитета Олексія Левіна основним фігурантом справи. За словами глави ГПУ, бізнесмен, який відсидів у в'язниці за причетність до нападів і вбивств таксистів у Херсоні, виїхав із країни в день, коли поліція провела перші арешти у справі Гандзюк.
Батько загиблої Віктор Гандзюк 28 січня 2019 року заявив, що ймовірний організатор нападу на його дочку Левін співпрацював із головою Херсонської облради Владиславом Мангером ("Батьківщина"), а також із головою Херсонської обласної державної адміністрації Андрієм Гордєєвим і його заступником Євгеном Рищуком (обидва – Блок Петра Порошенка).