Проголосувати за вступ України в ЄС на референдумі готові майже 62% українців – опитування
Водночас 12,4% українців не змогли відповісти на запитання.
Соціологи зазначають, що частка прибічників вступу в ЄС значно перевищує частку противників у всіх вікових категоріях, незалежно від статі респондентів.
Окрім того, баланс між тими, хто за і проти, суттєво змінюється залежно від регіону України, але залишається на користь прибічників вступу країни в ЄС.
Найбільше тих, хто підтримує членство України в Євросоюзі, на заході держави – 83,1%, найменше на сході – 43,6% (проти – 41,0%).
Протягом 23–28 квітня опитали 2021 респондента у всіх регіонах України, за винятком анексованого РФ Криму й тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей. Теоретична похибка вибірки – 2,3%.
Контекст:
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив законопроєкт про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі й Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
Верховна Рада і Європарламент 16 вересня 2014 року синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі.
6 жовтня 2020 року за підсумками саміту у Брюсселі Україна та Європейський союз домовилися про оновлення Угоди про асоціацію. Сторони очікують подальшого посилення економічної інтеграції та зближення регулювання в межах угоди в кількох галузях: цифровий ринок, захист довкілля, боротьба зі змінами клімату, фінансове співробітництво.
У березні 2021 року президент Володимир Зеленський заявив, що Україна сформує коаліцію країн-лобістів для вступу в ЄС.
26 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні й у цілому закон про проведення референдуму. Відповідно до закону, всеукраїнський референдум за народною ініціативою може бути проведено на вимогу не менше ніж 3 млн громадян України, які мають право голосу. Оголошує проведення референдуму президент своїм указом.