Малюнки Гончаренка навряд чи завдадуть істотної шкоди відносинам України та Німеччини – Сакварелідзе G

Сакварелідзе: Однозначно, вчинок некоректний і поганий
Фото: Davit Sakvarelidze / Facebook

Нардепа від БПП Олексія Гончаренка, який написав на уламку Берлінської стіни біля будівлі посольства Німеччини в Україні слово "Nein", варто виключити зі складу українських делегацій у міжнародних організаціях, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

Нардеп від Блоку Петра Порошенка Олексій Гончаренко, який написав на уламку Берлінської стіни біля будівлі посольства Німеччини в Україні слово "Nein" ("Ні"), не зможе зіпсувати українсько-німецькі відносини, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" екс-заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

"Я не знаю, що твориться в голові у Гончаренка. Він очолював фракцію екс-президента України – втікача Віктора Януковича в Одесі. Називалася вона "За Януковича". Тепер він присягнув новому главі держави Петру Порошенку. Коли нашу країну представляють люди, які виступали за відділення Одеського регіону від України, я думаю, тут нема що обговорювати. Його дії шкодять державі. І цим все сказано. Звичайно, малюнки Гончаренка навряд чи завдадуть істотної шкоди відносинам України та Німеччини. Проте його можна було б виключити зі складу українських делегацій у міжнародних організаціях. Так можна згладити цей скандал. Однозначно, вчинок некоректний і поганий", – підкреслив Сакварелідзе.

8 лютого Гончаренко написав на уламку Берлінської стіни біля будівлі посольства Німеччини в Україні слово "Nein". Він заявив, що таким чином він висловив протест проти заяви посла Німеччини в Україні про вибори на окупованому Донбасі.

Координатор руху "Справедливість" Маркіян Лубківський заявив, що Гончаренко порушив Віденську конвенцію про дипломатичні зносини.

Сьогодні генпрокурор Юрій Луценко заявив, що за фактом хуліганських дій біля посольства Німеччини розпочато кримінальне провадження.

7 лютого посол Німеччини Ернст Райхель заявив: "Не обов'язково, що вибори на Донбасі можуть відбутися тільки тоді, коли там не буде російських військ, або на кожній міській адміністрації буде вивішено український прапор".

Реагуючи на ці слова, представники фракцій Блоку Порошенка і "Самопоміч" у Верховній Раді закликали бойкотувати прийом в німецькому посольстві. Дипломата також викликали до українського МЗС. На зустрічі в міністерстві Райхелю вказали "на неприпустимість проведення виборів в окупованих районах Донбасу" до виведення російських військ, відзначивши при цьому "зусилля офіційного Берліна, зокрема в нормандському форматі, націлені на повернення миру на Донбас і припинення російської агресії проти України".