Мамедов підтвердив, що написав заяву про відставку

Мамедов звільняється після 25 років роботи у прокуратурі, його адвокати говорили, що причина – у тиску з боку керівництва Офісу генпрокурора
Фото: Офіс Генерального прокурора / Facebook
Заступник генерального прокурора України Гюндуз Мамедов у Twitter повідомив, що написав заяву про відставку з посади і звільнення з органів прокуратури.

Він опублікував документ.

"Дякую всім, хто був поряд у ці складні останні шість років і робив неможливі речі: на правовому фронті протидіяв збройній агресії РФ і повірив у можливість розвитку ювенальної юстиції та реалізовував цей проєкт. Далі буде... Служу українському народові", – додав Мамедов.

У першій половині дня 27 липня в ОГП повідомляли, що не отримували заяви Мамедова. Документ датований сьогоднішнім числом.

Контекст:

30 червня департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, який вів Мамедов, перепідпорядкував іншому заступнику генпрокурора – Максимові Якубовському. Це рішення розкритикували правозахисники. На їхню думку, завдяки Мамедову в провадженнях щодо воєнних злочинів і злочинів проти людяності, що здійснює окупаційна влада у Криму і на Донбасі, було досягнуто реального прогресу й поважної причини для його відставки немає.

Після критики в Офісі генпрокурора змінили рішення стосовно Якубовського, з 1 липня роботою департаменту опікується особисто генпрокурорка Ірина Венедіктова.

Публічно генпрокурорка не коментувала свого рішення, але на зустрічі з правозахисниками і юристами сказала, що усунула Мамедова від керівництва "департаментом війни" через якісь секретні листи від СБУ, зміст яких вона розкрити не може. Адвокатка Євгенія Закревська, яка теж була на зустрічі, уточнила у Facebook, що СБУ передала в Офіс генпрокурора лист про нібито "порушення Мамедовим режиму доступу до державної таємниці".

8 липня в Мамедова забрали ще й департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству, а також тренінговий центр прокурорів.

20 липня юридична фірма "Міллер" повідомила, що 7 липня Державне бюро розслідування відкрило кримінальне провадження щодо Мамедова за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Мамедову інкримінують, що він не вказав у документах роботу за сумісництвом в Одеському національному університеті імені Іллі Мечникова.

26 липня адвокати поінформували, що Мамедов звільняється з посади заступника генпрокурора і йде з прокуратури після 25 років роботи у відомстві. Причиною вказали тиск із боку керівництва Офісу генпрокурора та СБУ.