На заступника генпрокурора Мамедова завели кримінальне провадження

У Мамедова раніше забрали два департаменти і тренінговий центр прокурорів
Фото: Офіс генерального прокурора / Facebook
Державне бюро розслідувань 7 липня відкрило провадження про ймовірне скоєння кримінального злочину заступником генерального прокурора Гюндузом Мамедовим. Про це 20 липня повідомила у Facebook адвокатська фірма "Міллер", яка захищає його інтереси.

Стосовно нього відкрили провадження за ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України. Мамедову інкримінують, що він не вказав у документах роботу за сумісництвом в Одеському національному університеті імені Мечникова.

Юристи з'ясували, що провадження розпочали нібито за заявою журналіста газети "Всеукраїнська правозахисна газета "Міжнародний центр прав людини". У документі він фігурує під ім'ям В. Бойко.

Водночас сам журналіст Володимир Бойко, якому і приписують заяву, у своєму Facebook 8 липня писав, що такої газети немає, а її адреса – придумана. Бойко запевняє, що заяву написав якийсь Віктор Швець, який раніше працював в інтернет-виданні "Багнет".

Також журналіст заявив, що цей Швець регулярно займається розсиланням таких фейкових заяв, а від імені "журналіста В. Бойка" вже неодноразово надходили фальшиві заяви з найрізноманітніших приводів.

"За нашими даними, основні слідчі дії проводяться прокурорами Генеральної інспекції – підрозділу Офісу генерального прокурора, що напряму підпорядкований [генпрокурорці] Ірині Венедіктовій, а слідчі Державного бюро розслідувань фактично відсторонені від будь-яких процесуальних дій", – додали захисники.

Окрім того, за словами захисників, Мамедова протиправно достроково позбавили доступу до державної таємниці і не продовжили допуску на новий строк. Водночас він подав до СБУ всі необхідні для цього документи.

Юристи впевнені, що всі ці дії спрямовані на те, щоб зрештою звільнити Мамедова із займаної посади.

Контекст:

30 червня департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, яким опікувався Мамедов, перепідпорядкував іншому заступнику генпрокурора – Максимові Якубовському. Це рішення розкритикували правозахисники. На їхню думку, завдяки Мамедову у провадженнях щодо військових злочинів і злочинів проти людяності, які вчиняє окупаційна влада у Криму і на Донбасі, було досягнуто реального прогресу і поважної причини для його відставки немає.

Після критики в Офісі генпрокурора змінили рішення щодо Якубовського, тепер роботою департаменту опікується особисто Венедіктова.

Публічно генпрокурорка не коментувала своє рішення, але на зустрічі із правозахисниками і юристами сказала, що усунула Мамедова від керівництва "департаментом війни" через якісь секретні листи від СБУ, змісту яких вона розкрити не може. Адвокатка Євгенія Закревська, яка теж була на зустрічі, уточнила у Facebook, що СБУ скерувала в Офіс генпрокурора лист про нібито "порушення Мамедовим режиму доступу до державної таємниці".

8 липня в Мамедова забрали ще й департамент захисту інтересів дітей та протидії насильству, а також тренінговий центр прокурорів.