Mariupol Reborn: Відновлення українських міст після війни потребуватиме мільярдних інвестицій, найбільше – у відбудову Маріуполя

На міжнародній конференції з відбудови України Ukraine Recovery Conference 2024 говорили, зокрема, про Маріуполь
Фото: Belgium MFA / Twitter

Найкращими інвестиціями у відбудову України будуть бізнес-вкладення з розрахунком на сталий прибуток, вважає спікерка панелі "Бізнес-вимір", членкиня наглядової ради ініціативи Mariupol Reborn, директорка з комунікацій СКМ Ріната Ахметова Наталія Ємченко. Про це повідомили у пресслужбі ініціативи.

"Інвестувати в Україну потрібно просто зараз. Про це говорять усі іноземні партнери. Але як саме інвестувати, у що інвестувати – тут є певна різниця. Ми віримо в те, що інвестувати потрібно саме як у бізнес. Тобто це не гуманітарна допомога, і це не вирішення якоїсь єдиної проблеми, а це можливість та інвестиція в цю можливість. Ми як СКМ є й залишаємося найбільшим національним інвестором. Це інвестиції в капекс (капітальні видатки. – "ГОРДОН") і в ремонт пошкодженого, і у створення абсолютно нових проєктів, особливо в енергетиці", – зазначила Ємченко на міжнародній конференції з відбудови України Ukraine Recovery Conference 2024.

Вона додала, що паралельно компанія активно розвиває свою присутність на Заході.

"Це створює новий досвід взаємодії з партнерами на безпечній території, подовжує ланцюжок доданої вартості української продукції й забезпечує ринки збуту. І, що дуже важливо, ми "обкатуємо" нові технології, які згодом зможемо повернути в Україну", – розповіла директорка з комунікацій СКМ.

У Mariupol Reborn зазначили, що на повоєнну відбудову міста за кращими європейськими експертизами потрібно щонайменше 20 років і мільярди гривень. Згідно з даними Маріупольської міськради, місто було зруйновано приблизно на 90%.

"Перемога – це не просто наша спільна мета і мрія всіх українців. Це час, до якого ми маємо бути готовими, адже після перемоги на нас чекає не менш кропітка робота з відбудови й реформування країни", – сказав міський голова Маріуполя Вадим Бойченко.

На його переконання, напрацьовувати проєкти і стратегії, шукати партнерів і фінансування задля майбутнього відновлення необхідно вже зараз.

"Адже коли настане час, ми маємо точно знати, що маємо зробити для того, щоб повернути людей і реінтегрувати території. Саме над цими питаннями разом з українським урядом, міжнародними партнерами й великим бізнесом працюємо в межах плану відродження Mariupol Reborn", – сказав мер.

Контекст:

Проєкт Mariupol Reborn реалізовує Маріупольська міська рада за інвестиційної підтримки СКМ Ріната Ахметова.

Міжнародна конференція з відбудови України URC-2024 (Ukraine Recovery Conference), у якій беруть участь керівники європейських країн, зокрема президент України Володимир Зеленський, представники міжнародних організацій, бізнесу і громадські активісти, відбувається в Берліні 11–12 червня. Мета URC2024 – консолідувати сталу міжнародну підтримку для відновлення, відбудови, реформування й модернізації України.