Медведчук заявив, що перебуває в Україні й не збирається ховатися від правосуддя

Медведчук вважає те, що відбувається, "політичною розправою"
Фото: EPA

Народний депутат від "Опозиційної платформи – За життя" Віктор Медведчук заявив, що прокуратура, "виконуючи протизаконний наказ влади", провела обшуки в його будинку та в офісі. Заяву нардепа опубліковано 11 травня на сайті ОПЗЖ.

"Як і слід було очікувати, нічого протизаконного не знайшли. Справжньою метою проведення цих протизаконних обшуків було на порушення встановленої процедури вручити мені сфабриковану за наказом влади підозру в державній зраді", – зазначив він.

Медведчук назвав те, що відбувається, "політичною розправою за свою принципову позицію".

"Заявляю, що я перебуваю в Україні та не збираюся ховатися від правосуддя. Я й надалі братиму участь у законних слідчих діях і домагатимуся справедливості як для себе, так і для всіх українських виборців, які довірили мені високе звання народного депутата України", – ідеться в повідомленні.

За інформацією голови СБУ Івана Баканова, Медведчук 8 травня повернувся в Україну і не покидав країни.

Слідчі СБУ мали вручити підозру про держзраду Медведчуку 9 травня. Про це 11 травня написала "Українська правда" з посиланням на високопоставлені джерела у правоохоронних органах.

Контекст:

Генпрокурорка України Ірина Венедіктова 11 травня підписала нардепам від ОПЗЖ Медведчуку і Тарасові Козаку підозри у державній зраді і замаху на розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві СБУ проводить обшуки.

Венедіктова підкреслила, що політики у справі немає, ідеться лише про кримінальні злочини. У справі три епізоди, перший із них стосується допомоги Росії в отриманні нафтогазового родовища в анексованому Криму, другий – передання спецслужбам РФ державної таємниці про українські війська. Третій епізод стосується їхньої участі в розробленні проєкту "Луч", за допомогою якого планували вербувати українських мігрантів у РФ.

Президент України Володимир Зеленський 2 лютого ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти Козака і належних йому телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали.

19 лютого 2021 року Рада нацбезпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука ) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною Козака.

Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму.