Венедіктова про підозру Медведчуку: Ми говоримо тільки про злочини. Жодної політики у справі немає

Венедіктова про справу Медведчука: Ми проробили чесну роботу
Фото: Ірина Венедіктова / Facebook
Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заперечує політичне підґрунтя в оголошенні народним депутатам України із фракції "Опозиційна платформа – За життя" Вікторові Медведчуку й Тарасові Козаку про підозру в державній зраді і замаху на розкрадання національних ресурсів. Про це вона сказала на брифінгу, передає кореспондент "ГОРДОН".

"Лічені хвилини залишилися до розповідей, що це політичне переслідування, тут буде політика... Ми говоримо тільки про кримінальні правопорушення, які називаються злочинами, жодної політики в діях правоохоронної системи України немає", – підкреслила Венедіктова.

Вона зазначила, що протягом останніх кількох місяців до всього силового блоку, до членів РНБО "були одні й ті ж самі питання" в цій справі, і тепер в СБУ й Офісі генпрокурора готові сказати, що "проробили чесну роботу".

За її словами, Медведчуку й Козаку оголошено підозру за трьома епізодами в державній зраді та замаху на розкрадання національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму (ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 15 і ч. 1 ст. 348 Кримінального кодексу України).

Оскільки обох фігурантів немає за місцем проживання і вручити їм підозри особисто не вдалося, повідомлення надіслали "в останні відомі місця проживання", а також в адміністрацію за місцем їхньої роботи (тобто до Верховної Ради України), повідомили в СБУ.

Про те, що висунення підозр і обшуки в Медведчука є "політичними репресіями", а також "помстою і розправою над головою політради найбільшої опозиційної партії", уже заявила пресслужба ОПЗЖ.

Контекст:

11 травня Венедіктова підписала Медведчуку й Козаку підозри в державній зраді та замаху на розкрадання національних ресурсів. ЗМІ повідомили, що в будинку Медведчука в Києві СБУ проводить обшуки.

2 лютого президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти Козака і належних йому телеканалів "112 Україна", ZIK і NewsOne. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали.

19 лютого 2021 року Рада нацбезпеки та оборони України вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п'ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім'ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною Козака.

Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму.