Мер Чернігова заявив, що його не пропустили з України до Польщі для підписання договору про партнерство
"У мене запланована поїздка до міста Ряшів, куди я прямую разом із делегацією для підписання договору про партнерство. У мене там у планах виступ перед сесією, у складі делегації ще три особи. Питання щодо документів виникли тільки до мене", – сказав він.
Мер стверджує, що має "повний перелік документів, які дозволяють перетинати кордон зі службовою метою".
"Прикордонна інспекторка [...] вилучила документи без пояснення причин і запропонувала мені поговорити з начальством", – пояснив Атрошенко.
"Страна" опублікувала фото відмови меру Чернігову у перетині кордону. У ній зазначено, що той "не зміг надати на паспортний контроль документи, які підтверджують підстави виїзду за кордон".
Атрошенко має намір оскаржити це рішення в суді.
Контекст:
Виїзд для українців віком від 18 до 60 років заборонено у зв'язку з воєнним станом, який президент України Володимир Зеленський оголосив уранці 24 лютого після відкритого вторгнення російських військ в Україну. Є кілька винятків із цього правила, зокрема, відрядження.
18 травня на сайті президента України зареєстрували петицію, яка вимагала скасувати заборону виїзду чоловіків за кордон під час воєнного стану. 21 травня вона набрала необхідні для розгляду президентом 25 тис. підписів.
20 травня Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку виїзду за кордон для чоловіків призовного віку, розширивши перелік тих, хто може виїжджати із країни.
22 травня Зеленський, коментуючи петицію, сказав: "Я, напевно, не до кінця розумію, до кого ця петиція. До мене? Або, може, ця петиція повинна бути адресована до батьків тих воїнів, які втратили цих людей, які ціною свого життя захистили Україну, ту чи іншу область, те чи інше місто?"