"Ми справді чинимо тиск на членів правління Одеського припортового". У компанії "Сокар Україна" відповіли на звинувачення в інформаційних атаках

Конкурс із відбору постачальника давальницької сировини на Одеський припортовий завод викликав суперечки
Фото: opz.odessa.net

"Сокар Україна" домагається проведення прозорого конкурсу з відбору постачальника давальницької сировини на Одеський припортовий завод. Так у компанії відреагували на заяву ОПЗ про спробу дестабілізувати його діяльність.

Торговий дім "Сокар Україна" вимагає проведення прозорого конкурсу на постачання давальницької сировини для Одеського припортового заводу (ОПЗ). Про це йдеться в заяві, яку пресслужба "Сокар Україна" передала виданню "ГОРДОН".

У компанії прокоментували твердження пресслужби ОПЗ про інформаційні атаки, що дестабілізують його роботу в період проведення конкурсу.

"Ми справді чинимо тиск на членів правління ОПЗ, висловлюючи категоричний протест і вимагаючи проведення чесного, прозорого конкурсу – при цьому діємо виключно в межах українського законодавства. Ми були змушені піти на такі заходи у зв'язку з цілою низкою безпрецедентних порушень, які допускає АТ "ОПЗ" під час проведення конкурсу", – ідеться в заяві "Сокар Україна".

Зокрема, умови конкурсу було змінено за три дні після публікації на сайті ОПЗ. Окрім того, з незрозумілих причин із порядку проведення відбору вилучили положення про процедуру оскарження, що, як переконані в "Сокар Україна", йде врозріз із загальноприйнятими у світі практиками тендерів.

"Із публікації на сайті ми також дізналися про те, що учасники тендера мають надати документальне підтвердження наявності досвіду реалізації мінеральних добрив протягом двох років... У підсумку нашу пропозицію було відхилено, незважаючи на те, що в зазначені терміни ми подали всі необхідні документи, включно з підтвердженням наявності досвіду реалізації мінеральних добрив в афілійованих компаній холдингу SOCAR", – зазначили в торговому домі.

Компанія звернулася до Господарського суду Одеської області, який 22 липня визнав правомірність вимоги про припинення проведення конкурсу з відбору давальця.

"Порушуючи це рішення, менеджмент Одеського припортового заводу 23 липня все одно провів другий етап конкурсу. Ми вважаємо, що це зайвий раз підтверджує версію про наміри правління ОПЗ провести конкурс за заздалегідь спланованим непрозорим сценарієм, у якому переможець уже відомий. Тим більше, що наступний етап, згідно з процедурою, відбудеться за зачиненими дверима", – підкреслила пресслужба "Сокар Україна".

У компанії вважають, що менеджмент Одеського припортового заводу запросив до участі в конкурсі такого великого міжнародного гравця, як SOCAR, виключно для того, щоб створити кворум і видимість справедливої конкуренції.

Про ситуацію, що склалася, повідомили Фонд державного майна, Національне антикорупційне бюро України, Офіс генерального прокурора, державні та громадські організації, які займаються антикорупційними питаннями, додали в пресслужбі.

24 липня на ОПЗ повідомляли, що торговий дім "Сокар Україна" і ПП "ОККО Контракт" не було допущено до другого етапу конкурсу з відбору постачальника давальницької сировини через те, що не надали документи, які підтверджують наявність досвіду зі збуту мінеральних добрив.

Одеський припортовий завод – одне з найбільших державних підприємств у хімічній галузі України. Розташоване на території міста Южний за 47 км від Одеси, спеціалізується на виробництві аміаку і карбаміду. Підприємство перебуває під управлінням Фонду державного майна України та входить до програми великої приватизації.