Міклош про необхідність створення антикорупційного суду: Україна не зможе виконувати боргові зобов'язання без співпраці з МВФ
Співпраця МВФ та Києва може постраждати, якщо до кінця травня в Україні не буде створено антикорупційного суду, заявив глава стратегічної групи радників із підтримки реформ в Україні, колишній віце-прем'єр Словаччини Іван Міклош.
Створення антикорупційного суду в Україні – одна з головних вимог Міжнародного валютного фонду. Про це 19 січня глава стратегічної групи радників із підтримки реформ в Україні, колишній віце-прем'єр Словаччини Іван Міклош нагадав в ефірі "5 каналу".
За його словами, щоб Україна не мала проблем із фінансуванням, законодавчу базу для створення нового інституту потрібно ухвалити до кінця травня.
"Це нормально в демократичних країнах, коли політики перед виборами не хочуть робити реформ, тому що люди реформ бояться. Але у 2018 році потрібно, щоб реформи продовжувалися. Тому що Україна – у ситуації, коли без реформ не буде прогресу, а люди потребують прогресу. Україна не зможе фінансувати свої зобов'язання без програми Валютного фонду, а отже необхідно, щоб було виконано зобов'язання", – сказав Міклош.
22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд".
11 січня глава місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка.
Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не задовольняє вимог СБ для надання Україні майже $800 млн на підтримку базових реформ.
У Європейському союзі зазначили, що документ не відповідає зобов'язанням України.
В АП уважають законопроект таким, що відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.
18 січня Верховна Рада відмовилася внести до порядку денного законопроект Порошенка й альтернативні ініціативи.
Зараз справи, які розслідує Національне антикорупційне бюро, розглядає Солом'янський районний суд, оскільки саме в цьому районі розташоване відомство. Директор НАБУ Артем Ситник зазначав, що суди часто затягують справи бюро.