Мішель: Україна – це Євросоюз, а Євросоюз – це Україна
"Український народ зробив свій вибір, ще з Майдану заявив про те, що має намір бути вільним і суверенним та жити на принципах демократії і йти європейським шляхом. Україна вже набула статусу кандидата на вступ у ЄС, і ми можемо пишатися тією швидкістю, з якою ухвалили це рішення", – сказав він.
Мішель наголосив, що, незважаючи на війну, яка зараз в активній фазі, Україна й далі впроваджує необхідні реформи.
"Усього лише за кілька місяців вам вдалося досягти прогресу, який ми не можемо не відзначити. Ми чекаємо на звіт Європейської комісії. Я зі свого боку можу лише підкреслити, що ми на базі цих звітів ухвалюватимемо подальше рішення щодо інтеграції України в Євросоюз", – додав глава Євроради.
Мішель також підкреслив, що ЄС готовий і надалі чинити тиск на Кремль.
"Санкції залишаються активним інструментом цього тиску, 10-й пакет санкцій уже в процесі обговорення. Наша мета – домогтися того, щоб винних у скоєнні злочину агресії було покарано. Ми забезпечуємо збирання необхідних доказів, щоби винні були притягнуті до відповідальності", – сказав він.
Глава ЄР також згадав про заморожені активи РФ, які можна передати на виплату компенсацій Україні.
"У нас із вами спільна мета і спільний шлях, ми маємо ухвалювати правильні рішення, щоб мир і благополуччя залишалися головними цілями Європи. І на наступні десятиліття наші наміри не зміняться. Україна – це Євросоюз, а Євросоюз – це Україна. Це наш спільний дім, і ми маємо мобілізувати зусилля, щоб стримати наші обіцянки. Слава Україні, слава Європі", – завершив він.
Контекст:
28 лютого 2022 року, за чотири дні після початку повномасштабного вторгнення Росії, Україна подала заявку на вступ у Європейський союз за спеціальною процедурою. Незабаром такі заявки подали Грузія й Молдова.
17 червня Єврокомісія рекомендувала надати статус кандидата на вступ до ЄС Україні та Молдові, а також висунула низку умов, які Україна має виконати перед початком переговорів щодо вступу в Євросоюз.
23 червня лідери ЄС зібралися у Брюсселі на саміт, де надали Україні й Молдові статус кандидата.
Україна зробила всі кроки, які необхідні для виконання семи рекомендацій Європейської комісії для початку переговорів щодо євроінтеграції, і розраховує, що оцінювання виконання цих рекомендацій розпочнуть у березні, заявила 27 грудня віцепрем'єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.
Глава представництва ЄС в Україні Матті Маасікас заявив в інтерв'ю, опублікованому 2 січня 2023 року, що Євросоюз ще не готовий до ухвалення рішення щодо початку переговорів про членство України в альянсі.
Водночас у Єврокомісії вказали на "надзвичайно великий" прогрес України щодо виконання рекомендацій ЄС для її євроінтеграції, зазначили в Офісі президента.
2023 року Україна прагне розпочати переговори про членство в ЄС, заявляв прем'єр-міністр України Денис Шмигаль 3 січня. 2 лютого він зазначив, що Україна до кінця року хоче бути готовою до переговорів, а до кінця 2024-го – до членства в ЄС.