Моравецький: Поруч із таким сусідом, як Росія, у нас складається враження, що ми живемо біля вулкана

Моравецький: Як ніхто в Європі, ми розуміємо, якою цінністю є безпека, союзи, співпраця в питаннях безпеки
Фото: EPA
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький на пресконференції із прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем 1 лютого в Києві порівняв сусідство з Росією із життям біля вулкана. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Моравецький наголосив, що Польща підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, й нагадав, що польський Сейм 27 січня ухвалив звернення до країн НАТО та Євросоюзу із закликом про підтримку України і жорстку реакцію на російську агресію.

"Наша частина Європи не переживає землетрусів, вибухів вулканів, але що з того? Живучи поруч із таким сусідом, як Росія, у нас складається враження, що ми живемо біля вулкана. І тому, як ніхто в Європі, ми розуміємо, якою цінністю є безпека, союзи, співпраця в питаннях безпеки. Таку підтримку, саме в цьому аспекті, ми хочемо надавати Україні, про таку допомогу для України ми клопочемо перед ЄС, країнами НАТО, але Польща сама теж готова надавати Україні у міру наших можливостей допомогу в газовій сфері, у питаннях обороноздатності держави, стабілізації економіки, а також у гуманітарних питаннях, що, до речі, вже робимо", сказав прем'єр Польщі.

Контекст:

Навесні 2021 року Росія нарощувала війська поблизу кордону з Україною і в окупованому Криму. Наприкінці жовтня американські ЗМІ почали повідомляти, що Росія знову стягує війська до кордону з Україною.

Станом на 28 січня, за інформацією Міноборони України, у зоні 200 км від кордону країни перебувало приблизно 112 тис. російських військових, з урахуванням флоту та авіації – приблизно 130 тис.

У Білому домі заявили 18 січня, що Росія може будь-якої миті розпочати вторгнення в Україну. Зокрема, у США стурбовані переміщенням російських військ на навчання до Білорусі. США, як повідомила заступниця держсекретаря США Венді Шерман, вбачають усі ознаки того, що президент РФ Володимир Путін має намір застосувати військову силу проти України "зараз або, можливо, у середині лютого". Проте невідомо, чи ухвалив він остаточне рішення, зазначила вона.

Президент України Володимир Зеленський 28 січня заявив, що ситуація на кордоні не напруженіша, ніж на початку 2021 року, а заяви західних лідерів про швидку війну шкодять українській економіці.