Моравецький заявив, що Німеччина "наївно закриває очі" на агресію Росії та її енергетичну політику

Моравецький: Якщо Німеччина відмовляється допомагати Україні, я прошу, щоб ці слова прозвучали прямо
Фото: EPA
Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає "наївною" позицію Німеччини щодо ненадання зброї Україні. Про це він сказав в інтерв'ю іспанській газеті El Mundo, яке вийшло 28 січня.

За його словами, Німеччина "наївно закриває очі" на агресію Росії та її енергетичну політику країни, спрямовану на залежність від російського газу.

Моравецький вважає, що уряд ФРН "робить так величезну помилку".

"Але якщо вони відмовляються допомагати Україні, я прошу, щоб ці слова прозвучали прямо. Ухилення у стилі "не надсилаємо зброї в Україну, тому що це зона конфлікту" звучать не дуже серйозно за сучасних умов", – додав політик.

Водночас, за його словами, країни – члени ЄС погоджуються з тим, що Україна має зберегти свій суверенітет, розбіжності стосуються лише масштабів санкцій або надання військової підтримки.

Контекст:

На тлі накопичення Росією військ біля кордону з Україною низка країн оголосила про передання Україні оборонного озброєння та боєприпасів. Це США, Великобританія, країни Балтії, Чехія та інші держави.

Німеччина від початку війни 2014 року надавала Україні фінансову допомогу (лише протягом перших п'яти років сума допомоги становила понад €1,4 млрд), допомагає лікувати поранених на Донбасі українських військовослужбовців. Проте весь цей час Берлін відмовлявся від надання зброї і, як відомо, у 2021 році блокував постачання зброї Україні через НАТО, незважаючи на попередження США про ймовірне нове вторгнення Росії.

Після зміни уряду позиція Німеччини щодо постачання Україні оборонної зброї не змінилася, заявила на початку 2022 року глава МЗС країни Анналена Бербок. Крім того, як написала 21 січня The Wall Street Journal, нині Німеччина блокує передання Естонією Україні зброї німецького походження.

Нинішня політика Німеччини щодо Росії не відповідає вимогам НАТО, ЄС та партнерів Німеччини і загалом "нашому часу", заявив 25 січня міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс. Також дії Берліна критикували у Польщі.

Німеччина надасть Україні 5 тис. військових захисних касок, заявила 26 січня Ламбрехт. Надаючи таку допомогу, Німеччина "дає чіткий сигнал", що підтримує Україну, сказала глава оборонного відомства.