Мороз: Україна має одержати постійний нейтральний і без'ядерний статус. Це потрібно Росії і США не меншою мірою G

Мороз: Я би наполіг і переконав наших партнерів, колег за кордоном, починаючи з Трампа
Фото: Ростислав Гордон / Gordonua.com

Нейтральний позаблоковий статус дає Україні абсолютно іншу базу для переговорів щодо ситуації на Донбасі, заявив в інтерв'ю головному редактору видання "ГОРДОН" Олесі Бацман засновник Соціалістичної партії України, колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз.

Україна має дотримуватися позаблокового статусу, заявив засновник Соціалістичної партії України, колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз в авторській програмі головного редактора видання "ГОРДОН" Олесі Бацман на телеканалі "112 Україна".

"Я би наполіг і переконав наших партнерів, колег за кордоном, починаючи з [президента США Дональда] Трампа, що Україна має одержати постійний нейтральний і без'ядерний статус. Це потрібно Україні, це потрібно Росії і США не меншою мірою", – заявив Мороз.

На запитання, чи змусило б це президента Росії Володимира Путіна вивести своїх військових і техніку з Донбасу, Мороз відповів: "Ні, це дає можливості для роботи в цьому напрямі, тому що він утратив би аргумент, що, мовляв, бачите, ми захищаємо права, тому що НАТО, загрози..."

"До речі, щось подібне записано і в Мінських угодах... Я кажу про особливий статус регіонів... Наступного дня після підписання [Мінських угод] я написав лист президенту: "Підтримаймо це". Але [надамо] всім регіонам однаковий особливий статус, бо різних не може бути. Це окрема тема, і ми могли б про це поговорити, але нейтральний статус дає Україні абсолютно іншу базу для переговорів", – уважає колишній спікер Верховної Ради.

Мороз: Є світовий уряд, який призначає президентів. В Америці це знають. Держдеп просто виконавець. Читайте повний текст інтерв'ю

Співробітництво з НАТО Україна активізувала у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості". Згідно з новою Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн членів НАТО є пріоритетним завданням.

9 березня 2018 року у НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.

Петро Порошенко заявляв, що Київ наполягатиме на отриманні Плану дій щодо членства в НАТО і просуватиме всеосяжну секторальну інтеграцію з Євросоюзом паралельно з Угодою про асоціацію.