Мостова: Обшуки відбулися у всіх приміщеннях, зазначених у декларації голови ДФС, включно з квартирою бабусі дружини Насірова
Плани НАБУ щодо розслідувань у низці справ стосовно голови ДФС Романа Насірова керівництво бюро і слідчі тримали в суворій таємниці, проте напередодні обшуків той дізнався про них і зліг у "Феофанію", повідомила журналіст Юлія Мостова.
Першу справу стосовно голови Держфіскальної служби Романа Насірова порушило Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) 30 березня 2016 року через інформацію про незадекларовану Насіровим квартиру в Лондоні. Про це написала у своїй статті головний редактор видання "Дзеркало тижня" Юлія Мостова.
"7 лютого 2017 року суд Солом'янського району надав дозвіл бюро на проведення обшуку і вилучення документів у цій справі. Скористалися ним слідчі НАБУ або ж озброїлися судовим дозволом, породженим газовою справою нардепа Олександра Онищенка, в якій так само яскраво фігурував Насіров, ми не знаємо. Але минулого четверга обшуки відбулися не лише в офісах ДФС, але й у всіх приміщеннях, згаданих в електронній декларації її голови, включно із квартирою бабусі дружини Насірова", – зазначила журналіст.
За даними Мостовиї, плани НАБУ щодо розслідувань у низці справ стосовно Насірова керівництво бюро і слідчі тримали в суворій таємниці, обговорюючи їх у спеціальному приміщенні, захищеному від прослуховування. Проте напередодні обшуків голова ДФС дізнався про плани НАБУ.
"За нашою інформацією, пізно ввечері 1 березня пан Насіров відвідав Банкову, а після 23-ї години телефон голови ДФС "помер". Правда, вранці 2 березня Роман Михайлович опинився не в Лондоні, куди його підштовхували "керівною і спрямовуючою рукою", а у "Феофанії" з діагнозом "гіпертонічний криз", – розповіла журналіст.
Вона додала, що вечірній візит слідчих до Насірова в лікарню джерела в НАБУ пояснюють тим, що його справжнє місцеперебування було невідоме, а в його офісі та інших приміщеннях, де проводилися обшуки, голову ДФС не застали. Крім того, Спеціалізована антикорупційна прокуратура затягнула з виділенням супровідного прокурора.
"Ордер... мав силу до кінця дня 2 березня, і в НАБУ не були впевнені в тому, що 3 березня вони отримають підпис іще на одному. Тепер юристи сперечаються, чи мали право слідчі затримувати Насірова, оголошуючи йому підозру, після 22.00. Адвокати, безсумнівно, вхопляться за порушення статті кодексу. Юридичний департамент НАБУ переконаний, що слідчі діяли абсолютно в межах закону", – наголосила головний редактор "Дзеркала тижня".
Мостова нагадала, що Насіров обвинувачується в підписанні незаконної відстрочки, наданої компанії нардепа Олександра Онищенка, на суму 2 млрд грн із виплати до казни рентних платежів.
"Джерело стверджує, що Онищенко під час зустрічі зі слідчими НАБУ дав свідчення, що відстрочка є частиною його політико-комерційної домовленості з президентом, і що нібито саме президент дав команду Насірову підписати "вільну" компанії Онищенка.
Водночас журналіст додала, що президент не є підслідним НАБУ, і такі відомості мають передаватися до ГПУ.
"Не всі розслідування та дії бюро генеруються його головою. І справді, не сам же Ситник під час виборів у США ініціював "витік" матеріалів щодо Пола Манафорта з "чорної бухгалтерії" ПР. Чи насправді Заходу – і кому конкретно? – потрібні дострокові перевибори президента в Україні? Насіров – дійсно клондайк специфічних отруйних знань про основних можновладців постмайданного періоду. Він — правильно вибраний НАБУ кінчик клубка", – підсумувала вона.
Слухання щодо обрання Насірову запобіжного заходу почалися увечері 4 березня і продовжилися 5 березня. Під час судового засідання адвокати Насірова заявили клопотання щодо відведення слідчого судді Олександра Бобровника. Суд оголосив перерву.
На знак протесту проти затягування справи Насірова під стінами Солом'янського райсуду Києва почали збиратися активісти.
Під час засідання 6 березня суд відхилив клопотання захисту Насірова щодо відведеня слідчого судді Бобровника, а також клопотання захисту щодо проведення судмедекспертизи.
І першого, і другого дня слухань до поліції надійшли повідомлення щодо мінування будівлі суду, в якій слухається справа голови ДФС.
3 березня на засіданні уряду Насіров був відсторонений від виконання службових обов'язків на час слідства.