МЗС України через представника Ватикану передало для папи римського розчарування його висловлюваннями про "білий прапор" і війну

У МЗС підкреслили, що Україна як ніхто інший прагне миру
Фото: Міністерство закордонних справ України / MFA of Ukraine / Facebook

11 березня Міністерство закордонних справ України оголосило, що запросило до себе апостольського нунція (дипломатичного представника папи римського) через опубліковані у ЗМІ висловлювання Франциска щодо України.

"11 березня апостольського нунція в Україні Вісвальдаса Кульбокаса запросили до Міністерства закордонних справ України через оприлюднені днями висловлювання його святості папи Франциска у ЗМІ. Кульбокасу повідомили, що в Україні розчаровані словами понтифіка щодо "білого прапора" й необхідності "проявити хоробрість і вести переговори" з агресором", – ідеться в повідомленні.

Українські дипломати зазначили, що "замість закликів, які легалізують право сильного й заохочують його до подальшого нехтування нормами міжнародного права, від глави Святого престолу очікувалися б сигнали в бік світової спільноти про необхідність негайного об'єднання сил для забезпечення перемоги добра над злом, а також апеляції до нападника, а не до жертви".

У МЗС України підкреслили, що під час зустрічі з представником понтифіка "особливо наголосили", що Україна як ніхто інший прагне миру.

"Цей мир, однак, має бути справедливим і заснованим на принципах Статуту ООН і формули миру, запропонованої президентом України Володимиром Зеленським", – ідеться в релізі.

Контекст:

В опублікованому 9 березня інтерв'ю RSI, говорячи про війну в Україні, папа Франциск заявив, що у сторони, яка програла, "має бути мужність вести переговори". "Я вважаю, що сильнішим буде той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей, має сміливість підняти "білий прапор", щоб вести переговори", – сказав Франциск, не назвавши прямо сторону, яка, на його думку, програла.

У Ватикані, коментуючи висловлювання папи римського в інтерв'ю RSI, заявили 9 березня, що Франциск не просив Україну здатися. Прессекретар Ватикану Маттео Бруні пояснив, що понтифік узяв образ "білого прапора", запропонований інтерв'юером, щоб позначити припинення воєнних дій, перемир'я, досягнуте за допомогою "мужності переговорів".

10 березня президент України Володимир Зеленський заявив, що представники церкви – з українцями на передовій, а не займаються "віртуальним посередництвом" з відстані 2,5 тис. км.