МЗС України протестує проти рішення Лефортовського суду Москви і вимагає звільнити Сущенка
Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву з вимогою звільнити незаконно заарештованого в Москві журналіста Романа Сущенка та забезпечити його безперешкодне повернення до України.
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв'язку з рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити до 30 червня термін утримання під вартою українського журналіста Романа Сущенка, незаконно затриманого в Росії за сфальсифікованими обвинуваченнями. Відповідну заяву опубліковано на сайті відомства.
"Судова влада Російської Федерації вкотре знехтувала клопотаннями захисту українського громадянина та консула України про зміну для Романа Сущенка запобіжного заходу на домашній арешт", – ідеться в заяві.
У міністерстві підкреслили, що таке рішення є "демонстративним свідченням того, що політично ангажовані справи проти громадян України, які незаконно утримуються в Росії, є невід'ємним елементом гібридної війни, яку веде держава-агресор проти України та її народу".
Міністерство вимагає від російської сторони припинити свавілля щодо незаконно утримуваних громадян України, невідкладно звільнити Сущенка та забезпечити його безперешкодне повернення до України.
26 квітня Лефортовський суд Москви продовжив до 30 червня арешт українському журналісту Роману Сущенку, якого в РФ обвинувачують у шпигунстві.
Російське агентство "Интерфакс" повідомило, що засідання пройшло в закритому режимі, оскільки справа Сущенка має гриф "цілком таємно".
Сущенка – кореспондента "Укрінформу" у Франції – було затримано 30 вересня 2016 року в Москві. 3 жовтня Федеральна служба безпеки РФ підтвердила затримання в Москві журналіста, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальну справу за статтею "шпигунство".
1 жовтня Лефортовський суд Москви заарештував Сущенка на два місяці, арешт уже кілька разів продовжували. Скарги адвоката Марка Фейгіна про пом'якшення запобіжного заходу українцю суд відхиляв.
У Міністерстві оборони України заявляли російській владі, що Сущенко не служив у розвідці. У МЗС України вимагали припинити "правове свавілля" й звільнити українця.
25 січня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій, зокрема, закликала російську владу відпустити Сущенка на свободу.