На завершальний етап конкурсу на посаду глави Бюро економічної безпеки пройшло троє кандидатів – Милованов

Милованов розповів, хто пройшов у фінал конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки
Фото: kmu.gov.ua
Три кандидати вийшли на завершальний етап конкурсу на посаду глави Бюро економічної безпеки. Про це на брифінгу за підсумками засідання конкурсної комісії 13 серпня повідомив її голова Тимофій Милованов, пише "Інтерфакс-Україна".

Сьогодні комісія заслухала 12 кандидатів. У фінал конкурсного відбору пройшли голова Державної фіскальної служби Вадим Мельник, член ради Нацбанку України, екснардеп від Партії регіонів Василь Горбаль і прокурор Офісу генпрокурора Аттіла Ковчі.

Милованов розповів, що за підсумками співбесіди Мельник, Горбаль і Ковчі здобули максимальні оцінки – по сім балів.

Мельник очолює ДФС із кінця 2020 року. До цього очолював слідче управління ДФС упродовж 2014–2016 років і працював на різних посадах у податковій міліції.

Ковчі з липня 2020 року працює прокурором в Офісі генпрокурора, а протягом 2016–2020 років був завідувачем відділення правового забезпечення Українського інституту експертизи сортів рослин, пише "Інтерфакс-Україна".

Горбаль був співвласником і президентом "Укргазбанку" до його націоналізації 2009 року. Був членом ради НБУ з 2003-го до 2005 року та з 2007 року до 2014-го. Очолював Львівську ОДА, був народним депутатом у Раді IV–VI скликань, останніх два – від Партії регіонів. У вересні 2020 року Горбаль знову став членом ради НБУ.

Контекст:

Закон про створення Бюро економічної безпеки Верховна Рада ухвалила у другому читанні 28 січня 2021 року. Президент України Володимир Зеленський підписав його 22 березня.

У законі йдеться, що Бюро економічної безпеки України – це центральний орган державної влади, правоохоронний орган, який має виявляти, припиняти, розслідувати й викривати кримінальні злочини у сфері економіки, які створюють загрозу життєво важливим інтересам України, а також запобігати їх вчиненню. Бюро передадуть відповідні повноваження Служби безпеки України та податкової міліції. Роботу БЕБ безпосередньо координуватиме Кабмін.

Уряд на засіданні 12 травня ухвалив постанову про створення Бюро економічної безпеки.

У новому відомстві працюватиме 4 тис. людей, його директора мають обрати на відкритому конкурсі. На конкурс заявки подало 59 учасників, допустили до участі 48 кандидатів. За підсумками електронного тестування у наступний етап, співбесіду, пройшло 12 кандидатів.

Серед тих, кого не допустили, – ексміністр фінансів, колишній секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк, його адвокат подав до суду заяву з вимогою зупинити проведення конкурсу.