Верховна Рада 6 листопада може призначити двох суддів КСУ
У Верховній Раді вирішили заповнити наявні дві вакансії в Конституційному Суді України за своєю квотою, повідомив один із кандидатів на посаду.
Верховна Рада України на засіданні 6 листопада може призначити суддів Конституційного Суду України та надіслала запрошення потенційним кандидатам. Про це 5 листопада повідомив Руслан Сидорович, опублікувавши у Facebook своє запрошення як кандидата на посаду.
"Урешті парламент прийняв відповідальне рішення заповнити існуючі дві вакансії в Конституційному Суді України [за своєю квотою]", – повідомив він.
У тексті документа, підписаного головою комітету з питань правової політики Ради Андрієм Костіним, повідомляють, що у списку кандидатів на посаду судді є шестеро кандидатів:
- Ольга Боднар-Петровська;
- Наталія Денисенко;
- Віктор Кичун;
- Юрій Павленко;
- Руслан Сидорович;
- Микола Сірий.
Співголова фракції "Європейська солідарність" Ірина Геращенко також підтвердила інформацію про проведення конкурсу на посаду суддів КСУ і заявила, що запитала про це у спікера Верховної Ради Дмитра Разумкова.
"Тільки-но поставила запитання голові Верховної Ради Разумкову і керівнику профільного правового комітету, чи правда, що завтра, без створення прозорої комісії і роботи над помилками, відбудеться голосування за двох суддів КСУ. Відповідь Разумкова: "Усі конкурси пройшли давно", – написала вона у Facebook.
КСУ складається з 18 суддів – по шість призначають президент України, Рада і з'їзд суддів України. Наразі у відомстві працює 15 суддів.
Наприкінці жовтня в Україні спалахнув скандал у зв'язку зі скасуванням частини положень антикорупційних законів Конституційним Судом України.
Національне агентство з питань запобігання корупції у зв'язку з рішенням КСУ 28 жовтня закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства Олександр Новіков назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи". 29 жовтня після засідання РНБО, виконуючи розпорядження Кабміну, НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.
29 жовтня президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонують визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень увесь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства. Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький заявив, що цей проєкт закону має ознаки конституційного перевороту та суперечить двом статтям Конституції України.
2 листопада спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зареєстрував законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції". 3 листопада документ підтримав профільний комітет.