Рада розгляне законопроєкт про відновлення е-декларування наступного тижня

Рішення про скорочення термінів підготування до другого читання підтримало 292 нардепи

Фото: rada.gov.ua

Законопроєкт про відновлення е-декларування Верховна Рада планувала розглянути 5 листопада. Однак через альтернативний проєкт, який вніс нардеп від "Слуги народу" Олександр Дубінський, розгляд перенесли на наступний тиждень.

Верховна Рада України на засіданні 5 листопада проголосувала за те, щоб законопроєкти про відновлення е-декларування розглянути наступного пленарного тижня, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".

Спікер парламенту Дмитро Разумков повідомив, що майже всі депутатські групи і фракції підтримали запропонований ним законопроєкт №4304 про відновлення е-декларування, однак із незрозумілих причин у Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт №4304-1.

"Учора, після того як було розглянуто цей документ і була досягнута позиція, що цей документ буде розглядатися в залі сьогодні, після того як профільний комітет його розглянув і запропонував Верховній Раді прийняти його за основу і в цілому, один із наших колег Олександр Дубінський вніс альтернативний законопроєкт №4304-1. Я не буду коментувати цю дію", – зазначив він.

Оскільки альтернативний законопроєкт ще не пройшов розгляду в комітеті, розглянути його сьогодні Рада не могла. Тому було ухвалено рішення скоротити наполовину терміни підготування до другого читання законопроєктів №4304, 4304-1, а їх розгляд перенести на наступний тиждень.

Рішення про скорочення термінів підтримало 292 нардепи.

27 жовтня Конституційний Суд України скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за скоєння таких правопорушень.

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) у зв'язку з рішенням КСУ 28 жовтня закрило доступ до реєстру електронних декларацій і припинило їх перевірку, зберігання та оприлюднення. Голова агентства Олександр Новіков назвав рішення КСУ "нищівною поразкою антикорупційної реформи".

Голова КСУ Олександр Тупицький сказав, що НАЗК спеціально "розігнало ситуацію", суддя КСУ Ігор Сліденко заявив, що рішення суду не передбачало необхідності закривати реєстр.

29 жовтня після засідання РНБО, виконуючи розпорядження Кабміну, НАЗК відкрило доступ до реєстру електронних декларацій.

2 листопада спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зареєстрував законопроєкт про відновлення дії окремих положень закону України "Про запобігання корупції". 3 листопада документ підтримав профільний комітет.

Окрім того, президент України Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроєкт, яким пропонує визнати неправомірним рішення КСУ, позбавити повноважень весь склад суду і призначити новий, а також забезпечити безперервність дії антикорупційного законодавства. Тупицький заявив, що цей проєкт закону має ознаки конституційного перевороту і суперечить двом статтям Конституції України.