НАБУ фабрикує докази у справі "Роттердам плюс" за допомогою кишенькового експерта – адвокатка
Дії НАБУ, за словами адвокатки сторони захисту у справі "Роттердам плюс" Наталії Дригваль, є грубим порушенням норм Кримінального процесуального кодексу, і є всі підстави заявляти про факти підробки доказів із боку слідства.
Національне антикорупційне бюро намагається долучити до вже закритої справи "Роттердам плюс" зроблений заднім числом висновок "кишенькового" експерта про нібито "збитки" від дії формули, заявила журналістам адвокатка сторони захисту Наталія Дригваль.
"Детективи знайшли такого самого безпринципного кишенькового експерта, який надав висновок про нібито наявність збитків. Тобто ми маємо у цій справі безпрецедентні приклади штучного створення цієї конспірологічної версії про формулу "Роттердам плюс", – вважає адвокатка.
Дії НАБУ, за словами Дригваль, є грубим порушенням норм Кримінального процесуального кодексу, і є всі підстави стверджувати про факти підробки доказів із боку слідства.
"Ті докази, які лягли в основу підозри, було штучно створено і сфабриковано. І поки ці дії тривають за допомогою спроб органів досудового розслідування довести цю спотворену теорію в суді", – зазначила вона.
Сторона захисту звернулася до Державного бюро розслідувань із заявою про фальсифікацію матеріалів закритої справи "Роттердам плюс" із боку детективів НАБУ. Адвокатка зазначила, що понад 10 державних і міжнародних експертиз підтвердило економічну і правову обґрунтованість формули "Роттердам плюс", жодна з них не підтвердила збитків від дії формули і повністю спростувала підозри детективів.
"Ми вважаємо, що суд буде керуватися суто законом і надасть належну правову оцінку всім документам", – зазначила Дригваль.
За даними "РБК-Україна", на сьогодні відсутність складу злочину у формулі "Роттердам плюс" підтвердили САП, Офіс генпрокурора, а також Вищий антикорупційний суд за позовом екснардепа Віктора Чумака.
Під час засідання ВАКС 23 вересня прокурор САП Віталій Пономаренко заявив, що жодних доказів скоєння злочину у цій справі за три з половиною роки знайти не вдалося. Суд погодився, що справу потрібно закрити.
25 вересня заяви від НЗФ і ЦПК слідча суддя Оксана Олійник об'єднала в одне провадження. Прокурор САП Віталій Пономаренко не зміг з'явитися в суд через участь в іншому засіданні, тому розгляд скарги відклали на 1 жовтня.
28 серпня САП повідомила про закриття справи "Роттердам плюс" у частині, яка стосується підозрюваних, через відсутність достовірних і вичерпних доказів завдання збитку. 8 серпня закінчувався строк проведення розслідування, яке триває три з половиною роки, з березня 2017-го. Згідно з Кримінальним процесуальним кодексом, до 8 серпня 2020 року НАБУ зобов'язане було завершити розслідування, а САП – передати справу до суду або закрити у зв'язку з відсутністю складу злочину.
9 вересня адвокатка сторони захисту Ірина Одинець опублікувала постанову прокуратури, з якої випливає, що в діях осіб, яким рік тому оголосили підозри, немає складу злочину і довести їхню провину в суді неможливо.