НАБУ і САП завершили розслідування справи екс-прокурора Суса
Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура надали колишньому заступнику начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури України Дмитрові Сусу доступ до матеріалів кримінального провадження. Після ознайомлення справу передадуть до суду.
Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили досудове розслідування кримінального провадження стосовно колишнього заступника начальника департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури України Дмитра Суса. Про це йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.
Установлено, що протягом 2016 року Сус систематично привласнював чуже майно, зокрема, у великих розмірах, зловживаючи своїм службовим становищем.
У повідомленні йдеться, що підозрюваний розтратив речові докази у кримінальному провадженні в особливо великому розмірі, продавши їх іншим особам.
"Мова йде про кошти та майно, вилучені підозрюваним у ході проведення слідчих дій у рамках розслідування кримінального провадження", – ідеться в повідомленні.
За даними слідства, для реалізації своїх планів Сус залучав співробітників свого відділу, правоохоронців і фізичних осіб.
"Крім того, у ході розслідування встановлено факт внесення підозрюваним завідомо недостовірних даних у його декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави, за 2015 рік. Зокрема, екс-заступник керівника департаменту ГПУ, всупереч вимогам закону України "Про запобігання корупції", не вніс до е-декларації відомості про перебування в його користуванні впродовж 2015 року позашляховика Audi Q7", – зазначили в НАБУ.
У відомстві додали, що 16 березня 2018 року підозрюваному та його захисникам було надано доступ до матеріалів кримінального провадження, після ознайомлення з якими буде складено обвинувальний акт для подальшого передання до суду.
25 липня 2017 року детективи Національного антикорупційного бюро України затримали Суса в аеропорту Бориспіль. Його повідомили про підозру у заволодінні чужим майном у великих розмірах, заволодінні та розтраті чужого майна, вчинених повторно, поданні завідомо недостовірних відомостей у декларації про доходи. Сусу інкримінують привласнення понад 400 тис. грн і відеореєстратора.
27 липня суд обрав йому запобіжний захід у вигляді двох місяців домашнього арешту. На Суса наділи електронний браслет.
За словами керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, колишньому чиновнику ГПУ загрожує позбавлення волі на строк понад 10 років.
7 серпня 2017 року Солом'янський райсуд Києва заарештував майно Суса.
У січні 2018 року Солом'янський суд змінив запобіжний захід Сусу з домашнього арешту з обов'язковим носінням електронного браслета на заставу в розмірі 1,76 млн грн.
13 лютого суд узяв його під варту без права внесення застави.