НАЗК почало перевірку декларацій низки депутатів і чиновників, зокрема Медведчука
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) почало повну перевірку декларацій нардепа від фракції "Опозиційна платформа – За життя" Віктора Медведчука, якого підозрюють у державній зраді, і ще 38 депутатів та чиновників. Про це повідомляють на сайті НАЗК.
Зазначають, що декларацію Медведчука перевіряють за результатами моніторингу його способу життя.
Крім цього, за результатами моніторингу способу життя агентство перевіряє декларації начальника відділу Волинської митниці Михайла Бурдейного і завідувачки сектору з питань інфраструктури, впровадження діджиталізації та цифрової трансформації Великоолександрівської РДА Херсонської області Олени Дудки.
За посадою (в порядку черговості) перевірять декларації народних депутатів від "Слуги народу" Миколи Стефанчука, Олега Марусяка, Вадима Струневича, Людмили Буймістер і Сергія Кузьміних, а також Наталії Піпи ("Голос"), Ігоря Молотка ("За майбутнє), Іванни Климпуш-Цинцадзе ("Європейська солідарність").
За результатами автоматичного аналізу ризиків розпочато перевірку 12 декларацій, зокрема нардепа Івана Чайківського ("За майбутнє"), начальника одного із секторів ДСНС Бориса Лук'янчука, депутатів міських і сільських рад.
Крім цього, НАЗК почало перевірку 16 осіб на підставі повідомлень громадян, журналістів і правоохоронців про можливе недостовірне декларування. Серед них депутати місцевих рад, а також директор Дніпропетровської психіатричної лікарні Андрій Антоновський, черкаський поліцейський Максим Голованов, проректорка Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені Карпенко-Карого Олена Вовк, перший заступник начальника Сумської митниці Олександр Микула, заступник директора департаменту транспортної інфраструктури КМДА Дмитро Рахматуллін, директор КП "Муніципальний центр екологічної безпеки" Одеської міської ради Олександр Панченко.
Усього від початку 2021 року НАЗК взяло на перевірку вже 897 декларацій публічних службовців.
Контекст:
1 квітня в Україні завершилося подання щорічних декларацій за 2020 рік. Декларації подали 720 509 чинних чиновників і 71 363 колишніх держслужбовців, які звільнилися торік.
У червні НАЗК повідомило, що в деклараціях 60 чиновників виявлено неточності. Серед них нардепи Вадим Новинський (позафракційний), Григорій Суркіс (ОПЗЖ), Петро Порошенко ("Європейська солідарність"), Олександр Дубінський (позафракційний), Юлія Тимошенко (голова фракції "Батьківщина"), Тарас Козак (ОПЗЖ), голова Черкаської обласної державної адміністрації Олександр Скічко, депутатка Київської міськради Марина Порошенко, колишній глава Офісу президента Андрій Богдан.
23 червня в НАЗК назвали імена чиновників із найбільшими сумами невідповідностей у деклараціях. Найбільша невідповідність на той момент була в начальника Київського міського відділу державної реєстрації шлюбів – 11,9 млн грн.
У липні Державне бюро розслідувань відкрило спеціальну форму, у якій будь-хто може анонімно розповісти про незаконне майно посадовців або про те, що вартість придбаного ними майна було занижено.