Нардеп Гончаренко: У Раду подали законопроєкт, що дасть змогу провести глобальне рейдерське захоплення приватної власності в Україні
У парламенті зареєстрували законопроєкт, який у разі ухвалення поставить під загрозу всі приватні компанії в Україні, адже документ передбачає націоналізацію 100% акцій підприємств, якщо один із власників потрапив під санкції РНБО. Про це заявив у своєму Telegram народний депутат від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко.
"Слуги" "обнуляють" приватну власність в Україні. Поки ми з вами б’ємося й чекаємо допомоги від наших партнерів, деякі діячі вирішили під шумок провести глобальне рейдерське захоплення приватної власності в Україні. Йдеться про проєкт закону України №11195 від 22 квітня 2024 року "Про внесення змін до деяких законів України щодо механізму захисту права власності третіх осіб". Його Рада збирається ухвалювати найближчим часом", – написав нардеп.
Він додав, що роблять це "втемну", бо проєкту закону нікому не показали.
"І це не дивно. Бо цей закон порушує всі існуючі в цивільному суспільстві права. Суть схеми проста: законопроєктом пропонується встановити механізм "псевдонаціоналізації" підприємств, якщо у складі власників є особа, до якої РНБО застосувала економічні санкції. Вдумайтеся: у власність держави забирати будуть не акції, які належать підсанкційній особі, а всі 100% акцій підприємства. Навіть якщо до їхніх власників у РНБО немає жодних питань. Як вони при цьому будуть повертати свою власність і як їм будуть повертати належні кошти – про це в законі, звісно, не йдеться", – обурився політик.
Гончаренко заявив, що законопроєкт пропонує схему, за допомогою якої можна буде відбирати бізнес у законних власників, котрі нічого не порушували.
"Іншими словами, законом запроваджується проста рейдерська схема: серед акціонерів прибуткових підприємств знаходять міноритарного учасника, і РНБО накладає на нього економічні санкції. Далі всі 100% акцій підприємства вилучаються до державної власності, а непідсанкційні особи – роками судяться за відновлення своїх прав і компенсацію збитків. Цей законопроєкт – антиконституційний, дискримінаційний, він порушує права власності осіб і має бути відхилений або доопрацьований. Інакше до нас ставитимуться як до тиранії, з відповідними наслідками. І жодних інвестицій ми не дочекаємося", – резюмував народний депутат.