Нардепка Василенко очолила Бюро жінок – парламентаріїв Міжпарламентського союзу – "Голос"
Зазначають, що таку високу посаду в керівних органах МПС Україна обіймає вперше.
За словами Василенка, її призначення сприятиме поліпшенню дипломатичних відносин із парламентами інших країн, а також посилить голос України у світі з головних міжнародних питань.
"Наступні два роки – велика можливість для нашої країни стати лідером у просуванні інклюзивного світового порядку денного і рівних можливостей для чоловіків та жінок", – прокоментувала депутатка.
У своїй першій промові як президентки Бюро жінок-парламентаріїв під час Асамблеї МПС політикиня закликала парламенти всіх країн удосконалити законодавство в питанні гендерної чутливості та скасувати дискримінаційні закони.
"На передовій боротьби з пандемією COVID-19 70% борців – це жінки. У той же час від наслідків пандемії найбільше постраждали також жінки. Понад 245 млн жінок з усього світу стали жертвами домашнього насильства. Жінок найбільше серед тих, хто втратили роботу або були вимушені піти в неоплачуваний сектор економіки. У той самий час лише чверть депутатських мандатів і керівних посад у світі обіймають жінки", – зазначила Василенко.
Вона підкреслила, що треба посилити однаковий доступ жінок і чоловіків до керівних посад у місцях ухвалення рішень; створити рівні умови для економічного зростання; забезпечити державну інклюзивну систему соцзахисту та доступні послуги із догляду за дітьми.
Окрім того, вона підкреслила, що парламенти мають активізувати свої зусилля в боротьбі з насильством щодо жінок, зокрема в Інтернеті. Вона вважає, що ця "тіньова пандемія має бути викорінена раз і назавжди".
"Парламенти мають стати прикладами гендерної рівності й інклюзивності. Рівні можливості для жінок і чоловіків парламентаріїв означають, що парламенти мають стати просторами, вільними від сексизму і стереотипів. Закони мають прийматися через призму рівності, а бюджети мають бути гендерно збалансованими", – додала Василенко на відкритті Асамблеї.
На момент написання новини інформації на сторінці Бюро на сайті МПС ще не оновлено – президенткою органу вказано сенаторку з Кенії Сьюзен Кіхіка.
Контекст:
Міжпарламентський союз – глобальна організація національних парламентів. Його заснували понад 130 років тому як першу багатосторонню політичну організацію у світі, яка заохочує співпрацю і діалог між усіма країнами. Сьогодні у МПС входить 179 національних парламентів-членів і 13 регіональних парламентських органів.
Бюро жінок-парламентаріїв працює над тим, щоб союз був краще інформованим про гендерні проблеми, розробляє програму з питань жінок і сприяє ширшому долученню жінок-депутатів до всіх керівних посад.
Бюро також організовує роботу Форуму жінок-парламентаріїв, який збирають двічі на рік під час Асамблей МПС для розгляду питань гендерної рівності.