Нардеп Железняк розповів, коли Рада займеться бюджетом на 2021 рік
Українські парламентарії розглянуть проєкт державного бюджету на 2021 рік наступного тижня. Сьогодні або 27 листопада його подадуть до Верховної Ради, повідомив народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк.
Народний депутат України від фракції "Голос" Ярослав Железняк у коментарі агентству УНН 26 листопада розповів, що проєкт державного бюджету на 2021 рік подадуть на розгляд парламенту у другому читанні до кінця поточного тижня.
За словами Железняка, проєкт бюджету точно подадуть цього тижня, найімовірніше, сьогодні або завтра, 27 листопада. У сесійній залі його розглянуть уже наступного тижня.
"Наразі відбуваються технічні моменти процесу", – зазначив нардеп.
"На наступному тижні [депутати] будуть намагатися прийняти бюджет. Проблема в тому, що в нас є 10 днів для того, щоб ознайомитися з текстом, але, можливо, ми зробимо якесь виключення для цього. Я не впевнений, що ми як фракція наполягатимемо на розгляді всі 10 днів", – додав Железняк.
Інформоване джерело УНН уточнило, що Кабінет Міністрів України найближчим часом збереться на позачергове засідання для ухвалення проєкту бюджету на 2021 рік. Точні дата й час проведення засідання поки що невідомі, але не виключено, що уряд збереться сьогодні, 26 листопада.
Верховна Рада України 5 листопада взяла за основу й ухвалила в цілому проєкт держбюджету на 2021 рік.
Проєкт опублікували 14 вересня. Курс, на базі якого Міністерство фінансів України вираховувало основні показники на наступний рік, заклали на рівні 29,1 грн/$.
У вересні спікер парламенту Дмитро Разумков казав, що 20 жовтня – це крайній термін, коли Верховна Рада має схвалити і надати свої пропозиції щодо проєкту держбюджету на 2021 рік у Кабінет Міністрів. Однак парламент цього дня не розглянув проєкту закону про державний бюджет. Натомість президент України Володимир Зеленський виступив перед депутатами зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище.
Заступниця голови фракції партії "Слуга народу" Євгенія Кравчук розповідала, що до проєкту подали приблизно 5 тис. правок.
Железняк говорив, що прем'єр-міністр України Денис Шмигаль проводив особисті консультації з депутатами щодо їхніх правок до проєкту держбюджету на 2021 рік.
24 листопада "Економічна правда", посилаючись на двох високопосадовців Кабінету Міністрів, повідомила, що 20 листопада Державна казначейська служба України зупинила фінансування всіх незахищених видатків (до захищених відносять заробітні плати бюджетників, пенсії, соціальні виплати, погашення боргів). У матеріалі наголошують, що держбюджет не в змозі обслуговувати всі витрати, передбачені законом на 2020 рік. Зупинка фінансування означає відмову від виділення грошей на ремонти, реконструкцію, будівництво та інші напрямки.
Міністр фінансів України Сергій Марченко не знайшов можливості прокоментувати журналістам зупинку фінансування витрат із держбюджету. У Держказначействі на запит також не відповіли.
Доходи держбюджету на 2020 рік передбачили в сумі 1,093 трлн грн, витрати – 1,18 трлн грн.
Законопроєкт про державний бюджет України розглядають депутати за процедурою трьох читань. Крайній термін затвердження документа – 1 грудня.