Нардепа Тищенка виключили зі "Слуги народу" після анонсу його візиту в Таїланд
"Шановні громадяни України! Посольство запрошує вас на зустріч із народним депутатом України IX скликання Миколою Тищенком для обговорення питань покращення взаємодії з представниками української громади у Королівстві Таїланд", – написали у диппредставництві.
На повідомлення того ж дня відреагували у фракції "Слуга народу".
"Бачу, що не всі розуміють, чим повинні займатися народні депутати під час війни. Тому готуємо низку кадрових рішень: звільнення Миколи Тищенка з посади заступника голови фракції "Слуга народу"; скликаємо термінове засідання, щоб виключити його зі складу нашої фракції; звертаюся до [голови політсили] Олени Шуляк із проханням виключити його з партії "Слуга народу". Упевнений, нікому не потрібно пояснювати, за що", – зазначив у Telegram о 16.14 голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.
Він висловив сподівання, що "після цього до всіх остаточно дійде, у чому полягає робота депутата воюючої країни".
Прессекретарка фракції "Слуга народу" Юлія Палійчук о 16.18 поінформувала у Telegram, що Тищенка "звільнено з посади заступника голови фракції "Слуга народу".
Вже за дев'ять хвилин стало відомо, що Тищенка також виключили з партії "Слуга народу".
"Керуючись положеннями п. 9.1.22 ст. 9 статуту партії "Слуга народу", ухвалила рішення про виключення народного депутата Миколи Тищенка з партії", – написала в Telegram голова партії "Слуга народу", народна депутатка Олена Шуляк.
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив у Facebook, що він Тищенка "нікуди за кордон не відряджав".
"Відповідно, і розпорядження на відрядження до Таїланду я як голова Верховної Ради України не підписував", – наголосив Стефанчук.
Увечері посольство України в Таїланді видалило повідомлення про зустріч із Тищенком, видання "ГОРДОН" публікує його скріншот.
Контекст:
Рада національної безпеки і оборони України вирішила обмежити виїзд за кордон із недержавною метою чиновників центральної і місцевої влади, повідомив 23 січня президент України Володимир Зеленський. За його словами, це стосується "правоохоронців, народних обранців, прокурорів і всіх тих, хто має працювати на державу й у державі".
Зеленський доручив Кабміну у п'ятиденний строк "розробити такий порядок перетину кордону посадовими особами, щоб підставою могло бути лише реальне службове відрядження". "Хочуть відпочивати зараз – будуть відпочивати поза межами державної служби. За кордон їздити на відпочинок чи з якоюсь іншою недержавною метою посадовцям більше не вдасться", – запевнив президент.
Після початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну вранці 24 лютого 2022 року Зеленський оголосив воєнний стан і загальну мобілізацію. Востаннє Рада продовжила воєнний стан 16 листопада – до 19 лютого 2023 року.
Воєнний стан передбачає, зокрема, заборону на виїзд за кордон чоловіків у віці 18–60 років, які підлягають призову на військову службу під час мобілізації, окрім особливих винятків. 16 серпня президент у відповідь на петицію із закликом зняти заборону на виїзд чоловіків заявив, що це відбудеться лише після завершення дії воєнного стану.