Нардепи від "Слуги народу" відмовилися позбавити Разумкова мандата – замглави фракції Шуляк
"Ми розмовляли про це, але я думаю, що ми такі варіанти шукати не будемо. Це не є на сьогодні, мені здається, правильним, тому що Дмитро Олександрович може себе спробувати в роботі звичайного народного депутата чи, можливо, народного депутата, який створить свою групу. Саме про це зараз іде більше розмов. Уже є назва групи, потенційні кандидати", – заявила нардепка.
За словами Шуляк, створена Разумковим депутатська група може мати назву "Разом".
7 жовтня про можливе позбавлення Разумкова мандата говорив перший заступник голови фракції "Слуга народу" Олександр Корнієнко. За його словами, це питання планували розглянути на з'їзді партії в листопаді.
Контекст:
Верховна Рада звільнила Дмитра Разумкова з посади спікера парламенту 7 жовтня. За проголосувало 284 нардепи, більшість голосів надала фракція "Слуга народу". Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що з кожним депутатом фракції, який не підтримав відставку Разумкова, "буде спілкування окремо".
За словами Разумкова, частина з тих, хто голосував за це рішення, просила у нього пробачення.
Голосування за нового спікера Ради призначили на 8 жовтня.
Разумков був на посаді спікера Ради з 29 серпня 2019 року. З травня до грудня 2019 року він був головою пропрезидентської партії "Слуга народу", пройшов у Раду під першим номером її виборчого списку. До участі в парламентських виборах був політтехнологом, займався бізнесом.
У фракції "Слуга народу" і Разумкова були розбіжності щодо закону про олігархів. Спікер вважає, що реєстр олігархів має створювати незалежна комісія, а не Рада національної безпеки і оборони, як це передбачено в законопроєкті. Він подавав свої правки до законопроєкту, а також звернувся до Венеціанської комісії з проханням оцінити його, усупереч рішенню фракції. Після ухвалення законопроєкту в другому читанні Разумков заявив про спроби фальсифікації тексту документа.
В Офісі президента України ситуацію, що склалася, назвали "світоглядним конфліктом". У фракції конфлікт із Разумковим назвали "складною виробничою ситуацією".