Нардепи звернулися до Кабміну із пропозицією ліквідувати корупційні схеми на заводах "Укрзалізниці"
Депутати просять провести перевірку та за її результатами закуповувати обладнання за цінами, на 20–30% нижчими від ціни закупівель, які проводили із січня до листопада цього року.
"У листопаді 2020 року, маючи на меті розкрадання державних коштів "Укрзалізниці", було розроблено, прийнято і погоджено наглядовою радою і правлінням злочинну схему – внесено зміни до статутних документів підпорядкованих "Укрзалізниці" підприємств: ПрАТ "Львівський локомотиворемонтний завод", ПрАТ "Київський електровагоноремонтний завод", ПрАТ "Дніпропетровський тепловозоремонтний завод", ПрАТ "Запорізький електровозоремонтний завод" – заводи віднесено до непрофільних активів, у результаті чого були ліквідовані наглядові поради та правління, призначено в.о. директорів заводів", – зазначили в пості.
На думку нардепів, це було зроблено для того, щоб ПрАТ під час проведення тендерів не підпадали під дію закону про публічні закупівлі та була можливість закуповувати товарно-матеріальні цінності за завищеними на 20–30% цінами в обхід системи ProZorro.
"Отримана інформація була направлена до Офісу генерального прокурора. У результаті була порушена кримінальна справа та розпочато досудове розслідування за ч. 3 ст. 191 Кримінального кодексу України (присвоєння, розтрата майна чи заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)", – повідомили нардепи.
За їхньою інформацією, керівників заводів понизили до рівня заступників директорів.
"Чекаємо справедливих результатів розслідування та осінніх посадок", – резюмували в повідомленні.
Контекст:
Видання "Дело" 8 листопада повідомило, що деякі політики намагаються взяти під контроль вагоноремонтні заводи та інші "непрофільні активи" "Укрзалізниці", щоб надалі їх приватизувати на користь наближених компаній або організувати контроль над постачанням запчастин на ці заводи. Журналісти стверджують, що за цими спробами стоять народні депутати із групи "Довіра" Сергій Шахов, Олександр Сухов та Сергій Вельможний, а також помічник Шахова Микола Самбожук.
Для тиску на "Укрзалізницю" та отримання внутрішньої документації заводів і деталей контрактів із підрядниками народні депутати, стверджує видання, організували щонайменше три міжфракційні депутатські об'єднання, від імені яких до різних органів влади, а також керівництва "Укрзалізниці" надсилають листи. Журналісти перерахували ці об'єднання у Верховній Раді.