"Наш край": Рада продовжила дію пріоритетних напрямів розвитку науки та техніки, оскільки Кабмін не подав нових

Борис Приходько: Конкурентоспроможність України у світі та сталий економічний розвиток суспільства неможливі без розвитку науки і техніки

Фото: nashkray.org
Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який забезпечить діяльність науково-технічної галузі держави, заявив народний депутат України, лідер партійної організації "Наш край" у Чернігівській області Борис Приходько. Він зазначив, що парламент у такий спосіб продовжив дію наукових пріоритетів країни, тому що уряд все ще не підготував і не передав до ВР законопроєкту з оновленими пріоритетами, пише 9 лютого сайт політсили.

"Конкурентоспроможність України у світі та стійкий економічний розвиток суспільства неможливі без розвитку науки і техніки. У Верховній Раді ми ухвалили в цілому законопроєкт №6445 мого співавторства, який забезпечить діяльність науково-технічної сфери держави. Цим рішенням ми продовжили дію чинних пріоритетних напрямів розвитку науки та техніки й інноваційної діяльності в Україні, оскільки Кабмін досі не подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт з уже оновленими пріоритетними напрямами науково-технічної та інноваційної діяльності України", – сказав Приходько.

Він повідомив, що чинні пріоритетні напрями – це енергетика й енергоефективність, нові технології у профілактиці та лікуванні найпоширеніших хвороб, інформаційна та комунікативна технології, раціональне природокористування, наукові дослідження з найбільших проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу.

"Реалізація законопроєкту забезпечить продовження виконання державних програм, науково-дослідних та конструкторських робіт відповідно до чинних пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки", – написано в пояснювальній записці до законопроєкту.

Контекст:

Проєкт закону про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетних напрямів розвитку науки та техніки й інноваційної діяльності було зареєстровано в Раді 17 грудня, його ухвалили в цілому 1 лютого, наразі документ очікує на підпис спікера парламенту.