Навчання Sea Breeze 2021 завершено. Розпочато підготовку до Sea Breeze 2022 – ВМС України

Цьогоріч у межах навчань у Чорному морі була рекордна кількість учасників
Фото: defense.gov
10 липня завершилися міжнародні навчання Sea Breeze, які проводили в акваторії Чорного моря. Про це поінформував офіційний акаунт навчань у Twitter.

Сьогодні в Одесі і Херсоні відбулися урочисті церемонії закриття навчань, поінформувала пресслужба Військово-морських сил України у Facebook.

"Наші кораблі пройшли більше ніж 12 тис. миль, водолази більше ніж 330 разів спускалися під воду, льотчики більше ніж 80 годин провели в повітрі, українські та американські морські піхотинці, військові Молдови та Грузії спільно відпрацьовували заходи на суходолі у трьох областях України. Це вкотре продемонструвало нашу спроможність виконувати спільні завдання за стандартами НАТО. Навчання Sea Breeze завершено. Це ще одна наша маленька спільна перемога, яка дає можливість бути разом у морі, у повітрі та на суші. Дякую колегам із 6-го флоту США, а також решті партнерів за підтримку і спільну організацію цих навчань", – сказав командувач ВМС ЗСУ контрадмірал Олексій Неїжпапа на церемонії в Одесі.

Він зазначив, що сила партнерів по навчанню – у "єдності і спільних поглядах і цінностях, які захищають наші народи".

Заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України генерал-полковник Михайло Коваль підкреслив, що навчання стали "чіткою пересторогою" для країни-агресора Росії в тому, що Україна "готується дати гідну відсіч".

Після церемонії в Одесі Неїжпапа вирушив у Херсон. Там церемонію закриття проводили на полігоні морської піхоти.

Керівник навчань від США капітан 1-го рангу Стюард Бауман підкреслив, що спільні навчання проводитимуть і в майбутньому.

"Сподіваюся, що наступного року ми побачимо ще більше учасників", – зазначив він.

Пресслужба ВМСУ уточнила, що Sea Breeze 2021 офіційно закінчено й розпочато підготовку до навчань Sea Breeze 2022.

Контекст:

Sea Breeze – щорічні багатонаціональні морські навчання, що включають морський, наземний і повітряний компоненти. Їх проводять спільно Сполучені Штати та Україна в Чорноморському регіоні з 1997 року. Навчання Sea Breeze 2021 почалися 28 червня.

Цьогоріч у межах навчань у Чорному морі була рекордна кількість учасників. Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак називав ці маневри наймасштабнішими з 1997 року.

Навчання складалися з чотирьох фаз: прибуття сил і розгортання пунктів управління, злагодження сил, активна фаза, підбиття підсумків навчань і згортання сил. Їх проводили в Одесі, Очакові, Дністровському лимані, на Кінбурнській косі, островах Зміїний і Первомайський, у дельті річки Дунай.