Не новина, що Німеччина налаштована добудувати "Північний потік – 2", але отруєння Навального теж матиме наслідки – Кулеба
Незважаючи на бажання Німеччини добудувати "Північний потік – 2", будівництву якого Україна протидіє, після заяви про отруєння російського опозиціонера Олексія Навального наслідки для Російської Федерації неминучі. Про це заявив глава Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Отруєння російського опозиціонера Олексія Навального спричинить наслідки для Російської Федерації, незважаючи на намір Німеччини добудувати "Північний потік – 2". Про це 2 вересня написав міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба у Twitter, відповідаючи на запитання користувачів соцмережі.
Міністра попросили пояснити позицію Німеччини, яка 2 вересня озвучила дві заяви: про наміри співпрацювати з Російською Федерацією щодо "Північного потоку – 2", а потім заявила про отруєння Навального "Новачком". Будуть справжні наслідки для Росії чи ні?
"Це не новина, що Німеччина налаштована добудувати "Північний потік – 2". І не новина, що ми цьому протидіємо. Але отруєння Навального теж матиме наслідки", – відповів на це питання Кулеба.
Уранці 20 серпня рейсовий літак, на якому Навальний повертався в Москву після поїздки Сибіром, екстрено сів в Омську через імовірне отруєння політика.
Спочатку російські медики не відпускали опозиціонера на лікування до Німеччини, проте пізніше дали дозвіл на транспортування – уранці 22 серпня Навального на літаку доправили до берлінської клініки "Шаріте".
24 серпня німецькі лікарі заявили, що Навального отруїли. Клінічні дані вказують на інтоксикацію речовиною із групи інгібіторів холінестерази. Конкретної речовини в "Шаріте" поки не назвали. Востаннє клініка повідомляла про стан Навального 28 серпня. Лікарі розповіли, що політик досі перебуває в комі на штучній вентиляції легенів, небезпеки для його життя немає.
2 вересня німецький уряд повідомив, що в організмі Навального виявили сліди нервово-паралітичної бойової речовини, схожої за складом на "Новачок". Біологічний матеріал, відібраний у політика, досліджувала спеціальна лабораторія збройних сил Німеччини. Офіційний Берлін засудив замах на Навального і вимагає від влади Росії пояснень.
Газопровід "Північний потік – 2" має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie й австрійська OMV.
Будівництво було заморожено після того, як у грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти газопроводів "Турецький потік" і "Північний потік – 2". Одразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладальники. На момент припинення робіт залишалося укласти по дну Балтійського моря 160 км труб, повідомило видання Neftegaz.ru.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.