Меркель: "Північний потік – 2" добудують, незважаючи на спротив США
Газопровід "Північний потік – 2" буде добудовано, незважаючи на погрози санкцій із боку США, заявила канцлерка Німеччини Ангела Меркель під час візиту в місто Штральзунд.
Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що "Північний потік – 2" добудують, незважаючи на спротив трьох сенаторів США на адресу управління порту Мукран Fährhafen Sassnitz GmbH, поінформував німецький телеканал MDR.
"Федеральний уряд хоче, щоб газопровід "Північний потік – 2" було завершено, незважаючи на заперечення США", – указано в повідомленні.
Як зазначає телеканал, під час візиту у Штральзунд (приморське місто на півночі Німеччини) Меркель відкинула погрози санкцій з боку трьох сенаторів США проти порту Засніц-Мукран.
За інформацією німецької газети Nordkurier, Меркель сказала, що Німеччина вважає незаконними санкції, які виходять за межі території США.
Газопровід "Північний потік – 2" має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Вартість проєкту – €9,5 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Передбачали, що будівництво газопроводу завершать до кінця 2019 року, але потім запуск "Північного потоку – 2" перенесли на кінець 2020 року.
Будівництво газопроводу було заморожено після того, як у грудні 2019 року президент США Дональд Трамп підписав оборонний бюджет країни на 2020 рік, який передбачає введення санкцій проти газопроводів "Турецький потік" і "Північний потік – 2". Відразу після цього швейцарська компанія Allseas зупинила роботи з будівництва "Північного потоку – 2" і вивела з Балтійського моря свої судна-трубоукладники. На момент припинення робіт залишалося укласти дном Балтійського моря 160 км труб, повідомило видання Neftegaz.ru.
Американські сенатори Тед Круз, Рон Джонсон і Том Коттон 5 серпня пригрозили санкціями німецькому порту Мукран через будівництво газопроводу "Північний потік – 2". Вони заявили, що на Fährhafen Sassnitz GmbH чекає "фінансове руйнування", якщо вона продовжить надавати матеріально-технічну підтримку проєкту.
"Коммерсантъ" повідомив, що наразі в порту Мукран розміщені два російські судна: баржа "Фортуна" і судно "Академік Черський". За інформацією видання, "Газпром" планує задіяти обидва судна для завершення проєкту.
21 липня Палата представників – нижня палата Конгресу США – ухвалила бюджет міністерства оборони на 2021 фінансовий рік, який передбачає нові санкції проти "Північного потоку – 2". 23 липня проєкт оборонного бюджету схвалив Сенат США. Перед переданням на підпис президенту США версії документів, ухвалені Палатою представників і Сенатом, має бути узгоджено.
Уряди України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.