"Не лише адвокатом, а й проповідником та дитячим психологом". Кива відповів, чи планує працювати адвокатом
Сьогодні стало відомо, що Кива на початку року в Закарпатській області склав кваліфікаційний іспит на адвоката. Його попросили підтвердити цю інформацію.
"Існує офіційний реєстр. Зайдіть і отримайте офіційну інформацію", – відповів він.
Киву також запитали про шестимісячне стажування, яке передбачено для тих, хто склав іспит, і про те, чи планує він працювати адвокатом. Нардеп відповів, що "усі його дії вибудувані в рамках закону".
"Звичайно [планую працювати адвокатом]. І не лише адвокатом, а ще й проповідником та дитячим психологом", – сказав він.
У такому самому тоні про плани на майбутнє Кива розповідав у квітні. "У мене і освіти досить, і життєвого досвіду, і професійної діяльності, щоб вести викладацьку діяльність. І не лише викладацьку. Я почну ще скоро проповідувати. [...] Настане час, і Господь направить", – заявляв він після захисту кандидатської дисертації.
Контекст:
Киві 44 роки, він уродженець Полтави. За даними руху "Чесно", він закінчив Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (спеціальність – "правознавство") і Національну академію внутрішніх справ України (спеціальність – "право"). Також навчався в Полтавському національному педагогічному університеті (спеціальність – "педагог-психолог") і Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі (кваліфікація – "технік-механік").
У 2014–2015 роках Кива працював заступником начальника міліції Донецької області, у 2015-му – Херсонської. У 2015–2016 роках був головою департаменту протидії наркозлочинності Нацполіції України, у травні 2016-го його звільнили з Нацполіції. У 2016–2017 роках Кива був радником тодішнього міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.
26 квітня Кива захистив кандидатську дисертацію за спеціальністю "механізми державного управління" в Інституті підготовки кадрів Державної служби зайнятості.
Підготовку до захисту кандидатської дисертації Киви активно обговорювали в соцмережах, але сам він заявив, що "не може зрозуміти, що так схвилювало суспільство" і чому "треба підняти якийсь хайп". Після захисту, на якому нардеп не зміг відповісти на запитання про використане в тексті поняття, а потім запросив журналіста в туалет, обговорення розгорілося з новою силою.
Журналісти Bihus.info проаналізували кандидатську дисертацію Киви й виявили в ній "багато води", а також підроблені супровідні документи.
27 квітня стало відомо, що його дисертацію можуть передати на повторне рецензування. 28 квітня Кива заявив, що його наукового керівника звільнили. Зараз експертна рада перевіряє електронний примірник дисертації та атестаційну справу Киви.