"Не повною мірою відповідає Конституції". Зеленський попросив Кабмін підготувати зміни до закону про національний спротив

Зеленський заявив, що деякі положення закону вимагають усунення техніко-юридичних недоліків
Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський скерував 30 липня лист прем'єр-міністру України Денисові Шмигалю, в якому попросив протягом двох місяців подати до Верховної Ради пропозиції про зміни в закон "Про основи національного спротиву". Про це повідомив Офіс президента України у Facebook.

Зміни потрібно внести з метою повного узгодження норм закону з положеннями Конституції України та усунення техніко-юридичних недоліків.

Агентство "Інтерфакс-Україна" уточнило, що у листі Шмигалю Зеленський нагадав про низку пропозицій, які внесли народні депутати під час підготовки документа до другого читання.

"Внесення поправок призвело до того, що деякі положення закону не повною мірою відповідають Конституції України і вимагають усунення техніко-юридичних недоліків", – зазначено у листі Зеленського.

Зокрема, йдеться про надання Кабміну повноважень щодо визначення порядків заборони на проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, вилучення у підприємств і громадян телекомунікаційного обладнання, телевізійної, відео- і аудіоапаратури, комп'ютерів та інших засобів зв'язку, навчальної та бойової техніки. Також військовому командуванню надають право усунення від роботи керівників підприємств і організацій у випадках, визначених законом "Про правовий режим воєнного стану".

"Зважаючи на важливість закону "Про основи національного спротиву" для забезпечення обороноздатності держави, а також на те, що зазначений закон України набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування та вводиться в дію з 1 січня 2022 року, пропоную у двомісячний строк подати до Верховної Ради України пропозиції стосовно внесення змін до закону "Про основи національного спротиву" з метою повного узгодження його положень відповідно до Конституції України та усунення техніко-юридичних недоліків", – підкреслив президент.

Контекст:

Зеленський 25 травня 2021 року вніс до Верховної Ради законопроєкт про основи національного спротиву №5557. Верховна Рада здебільшого підтримала цей законопроєкт 16 липня. Того самого дня Рада ухвалила законопроєкт №5558. Унаслідок ухвалення законопроєктів чисельність Збройних сил України збільшили з 250 тис. до 261 тис., із яких 215 тис. – військовослужбовці.

Зеленський підписав ці документи 29 липня.

2014 року Росія окупувала Крим і почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають на Донбасі між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на надані Україною факти і докази.