"Не взяв і не дав жодного відкату". Дейнега підтвердив, що є кандидатом на посаду заступника міністра оборони, й пообіцяв щороку проходити поліграф
Про це волонтер написав у Facebook 13 лютого.
"Це далеко не перша пропозиція, і за час повномасштабної війни, і в принципі. Я навіть збився з ліку, скільки їх було починаючи з 2014 року. Були й пропозиції рівнем повище. І навіть цієї ж посади, – написав Дейнега. – Щоб не було маніпуляцій. Ця пропозиція старша за скандал з яйцями. Він тільки прискорив призначення на пару тижнів. Більше ніяк вони не пов'язані. Більше того, скажу, свого часу від неї я вже раз відмовився".
Волонтер повідомив, що його кандидатуру 14 лютого розгляне Кабмін.
"Про моє [рішення] я повідомлю, як тільки воно стане остаточним, – зазначив Дейнега. – Я не планую залишатися на цій посаді більше двох років і дуже старатимусь піти раніше, але залишивши після себе добрий організм, який функціонуватиме без мене. Організм, який працює виключно у національних інтересах і за який не соромно".
Волонтер, IT-фахівець і журналіст у минулому запевнив, що не даватиме інтерв'ю і не виступатиме на телебаченні упродовж перших 100 днів на посаді.
"Я в житті не взяв і не дав жодного відкату. І не вкрав ні копійки з мільйонів доларів, які пройшли через фонд. Російських паспортів не маю і не мав. За [президента-втікача Віктора] Януковича не голосував, – наголосив Дейнега. – Щоб не було сумнівів у мені, зараз я обіцяю щорічно й добровільно проходити поліграф із подальшою публікацією його результатів".
Дейнега повідомив, що у разі призначення на посаду він матиме "карт-бланш від міністра".
"Дозвіл на рішення, які я вважаю правильними у сфері своїх повноважень. Буде жорстке наведення пріоритетів і чищення від кадрів... Буду набирати проактивну команду і робити те, що краще для ЗСУ. Повірте, це сподобається не всім. І частина тих, хто може почати зі мною воювати, зараз мають репутацію чесних та пухнастих... Усі майбутні підлеглі можуть розраховувати на чесність і прямоту, на яких я будую всі стосунки", – запевнив волонтер.
Міністр оборони Олексій Резніков анонсував нові призначення в Міноборони 13 лютого. "Будуть нові заступники міністра. Відповідні документи на погодження я вже подав", – зазначив він у Facebook.
ЗМІ повідомили, що Резніков подав документи на позгодження кандидатур Дейнеги та нардепа V, VI і VII скликань, експосла України в Канаді Андрія Шевченка на посади своїх заступників.
За даними сайта Міноборони, у Резнікова шість заступників – Ганна Маляр, Олександр Поліщук, Ростислав Замлинський, Олег Гайдук, Володимир Гаврилов і Денис Шарапов. Посаду першого заступника міністра обіймає Іван Руснак.
Контекст:
У січні 2023 року на тлі скандалу навколо закупівель продуктів для українських військовослужбовців з Міноборони звільнили директора департаменту закупівель Богдана Хмельницького й заступника міністра В'ячеслава Шаповалова.
ЗМІ також повідомляли про ймовірне звільнення Резнікова. 1 лютого голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія повідомив, що Резнікова переведуть на посаду міністра з питань стратегічних галузей промисловості, а посаду глави Міноборони обійме керівник розвідки Кирило Буданов. Резніков після цього заявив, що йому не пропонували очолити Мінстратегпром, а якби пропозиція надійшла, то "відмовився б від неї".
6 лютого Арахамія повідомив, що питання про кадрові зміни в секторі оборони України поки що "не стоїть". Нардеп додав, що він не має підстав вважати, що Резніков "якось брав участь у можливих схемах".
7 лютого "BBC News Україна" повідомила, що Резніков "добився зустрічі" з президентом Володимиром Зеленським і збереже за собою посаду глави Міноборони України. Він сам у Twitter подякував усім "за підтримку, а також за конструктивну критику". "Робимо висновки. Ми продовжуємо реформи. Навіть під час війни. Зміцнюємо оборону та працюємо на перемогу", – написав Резніков.